Wydarzenia

Drodzy Studenci, zapraszamy do udziału w cyklu bezpłatnych webinarów o barwie, pre-pressie i druku, które przedstawiamy Wam wraz z firmą eMproove, w ramach wsparcia akcji #zostańwdomu. Webinary poprowadzi Marcin Dąbrowski.

Oto zapowiedź najbliższego webinaru:

Webinar #6 | HP Indigo
21 maja 2020 (czwartek), godz. 19.00

Nadszedł czas na HP Indigo! Czym jest technologia ciekłotonerowa? Jakie ma zalety, a jakie wady? Jakie możliwości w niej drzemią i jak je wykorzystać po stronie projektowej? Zaczniemy od wprowadzenia w ten niezwykle pasjonujący świat, wraz z krótką historią serii oraz przeglądem obecnie dostępnych maszyn,"farb" i podłoży. Zapraszamy!

OBEJRZYJ TRANSMISJĘ

Webinar #5 | rozdzielczość

Cała prawda o pikselach, punktach, liniach i wszystkim co prowadzi do zbudowania idealnego obrazu. Dla fotografów, grafików, drukarzy - jak dobrać takie parametry jak dpi, lpi, ppi oraz czym się różnią one od rozmiaru ekranu lub zdjęcia. Zapraszamy!

Webinar #4 | zabezpieczenia druku

Jakie są rodzaje zabezpieczeń w druku? Co pochodzi od projektanta i w jaki sposób realizowane są poszczególne elementy w produkcji? Czy naprawdę w domowych warunkach możemy wydrukować kartę wyborczą? Będzie technicznie, konkretnie i na przykładach. Niektóre plotki zdementujemy, a inne potwierdzimy. W końcu w każdej jest ziarnko prawny. Zapraszamy!

Webinar #3 | techniki druku i rastrowanie

Projekt do druku gotowy i nie wiesz z jakiej technologii skorzystać? A może szukasz tej właściwej dla realizacji swojego pomysłu? Już w najbliższy czwartek dowiecie się, jakie są popularne techniki druku i czym się od siebie różnią. Webinar będzie też okazją, by dowiedzieć się, co to jest to słynne rastrowanie, rastry, liniatury i częstotliwości. Zapraszamy!


Webinar #2 | projektowanie i druk książki


Z webinaru dowiesz się m.in., na co należy zwracać uwagę przy projektowaniu książki, od czego zacząć projektowanie, jak projektować pod określoną technikę druku i czym będą się wydruki różnić od siebie.

Webinar #1 | projektowanie wydawnictw

Projektowanie wydawnictw – od czego zacząć? Jakie są rodzaje oprawy i co się z każdym z nich wiąże? Jakie są dzisiejsze możliwości techniczne tworzenia książek – zarówno artystycznych, jak i tych zwykłych?

do góry