Wydarzenia

 • ytmovie.txt
  Filename: ytmovie.txt
  Size: 0.03 KB
 • plakat.jpg
  Filename: plakat.jpg
  Size: 118.24 KB
 • miniatura
  Filename: 92356626_648707139025727_2088357990036930560_n.jpg
  Size: 29.03 KB

Drodzy Studenci, zapraszamy do udziału w cyklu bezpłatnych webinarów o barwie i druku, które przedstawiamy Wam wraz z firmą eMproove, w ramach wsparcia akcji #zostańwdomu.


Snujesz się po domu, szukasz jedzenia, rozrywki, nie dajesz swojemu zwierzakowi spokoju? To najczęstsze objawy nudy. Przybywamy jednak z pomocą, by pomalować Twój świat na cyjan i barwy całej tęczy, oraz podzielić się wiedzą na tematy, które dobrze znamy.

O co chodzi?

Organizujemy cykl wykładów i spotkań o barwie i kontroli nad nią, o fotografii, druku obrazów i o czym jeszcze się da... zobaczymy ile czasu przyjdzie nam zostać w domach ;)

Kto?

My, czyli eMproove. Konkretnie przemawiać będzie do Was Marcin Dąbrowski. W kolejnych webinarach gościnnie pojawią się także zaproszeni wykładowcy wyższych uczelni artystycznych w Polsce i inne ciekawe osoby ze świata designu i poligrafii.

Czyli co?

Cykl spotkań. Każde około godziny + czas na pytania od Was. Online. Bezpłatnie.

Webinar #6: Q&A – 8 kwietnia 2020 (środa), godz. 19.00


Oto zapowiedź najbliższego webinaru.

8 kwietnia 2020 (środa) o godz. 19.00 Marcin Dąbrowski z eMproove poprowadzi odcinek specjalny Q&A!

Przez cały czas trwania cyklu "Poznaj barwę z eM" zbieraliśmy od Was pytania dotyczące barwy, druku i innych poruszanych zagadnień.

Teraz kompletujemy je wszystkie w całość, a Marcin odpowie na nie w środowym odcinku.

Jeżeli coś jeszcze budzi Twoje wątpliwości, pytaj prędko, uzupełniając okienko w poniższym formularzu.

forms.gle

OBEJRZYJ TRANSMISJĘ


Webinar #5 – prepress.

Czy przygotowując pliki do druku robimy to zawsze tak samo? Czy należy przy tym uwzględniać wybrane technologie? Jakie są możliwości i ograniczenia różnych technik?

I kto odpowiada za co w relacji grafik - operator DTP - operator maszyny?

Ale to nie wszystko. Dowiecie się także, kiedy barwa powstaje z jednego kanału, a kiedy jest reprodukowana. Pokażemy Wam również, jak wygląda cyfrowa maszyna produkcyjna.

Wyjątkowo odcinek został nadamy z Centrum Pokazowego firmy Konica Minolta w Warszawie!


Webinar #4 – gościem Marcina Dąbrowskiego z eMproove była Justyna Cieślik-Płusa:
Malarka, scenografka, pedagog Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, prowadząca Pracownię Teorii i Praktyki Scenograficznej. Pracowała przy największych produkcjach filmowych i reklamowych w Polsce. 

W czasie spotkania poruszyliśmy wiele tematów. Od strony malarskiej porozmawialiśmy o reprodukcji obrazów. Jak oddać kolor i strukturę obrazu w druku? Jak umiejętnie digitalizować obraz, aby dało się odczuć takie elementy, jak wielowarstwowe nałożenie farby czy rodzaj podłoża? Jakich farb używają malarze, a co jest ich odpowiednikiem w druku? Justyną Cieślik-Płusa opowiedziała też, jak jest realizowana scenografia megaprodukcji w XXI wieku.


Webinar #3 fotografia i druk 
Gościem Marcina Dąbrowskiego z eMproove był prof. Marek Domański

Z webinaru dowiesz się:

 • jak wygląda historia fotografii ciemniowej
 • jak się miewa w dzisiejszych czasach fotografia otworkowa
 • na czym polega różnica w jakości między fotografią analogową a cyfrową
 • jakie są możliwości i wyzwania w procesie digitalizacji i druku fotografii


Webinar #2 – kontrola barwy

Na czym polega zarządzanie barwą? Jak wygląda teoria, a jak ma się do niej praktyka oraz czego potrzeba, aby przewidzieć barwę w druku. Pokażemy też, jak wygląda tworzenie profilu barwnego.Webinar #1 – barwa

Punktem wyjścia wszystkich naszych rozważań będzie barwa, dlatego pierwsze spotkanie w pełni poświęcimy jej teorii. Poruszymy takie tematy jak:

 • historia barwy,
 • psychologia percepcji barwy,
 • kolor w kulturze,
 • światło i jego wpływ na odbiór barwy,
 • RGB, CMYK i to, co poza nimi.

Dowiesz się, jakiej barwy NAPRAWDĘ jest Twój lakier do paznokci czy karoseria samochodu. Zrozumiesz dlaczego dla jednych czerwień to kolor zazdrości i agresji, a dla innych szczęścia i dostatku. Pojmiesz jak to się dzieje, że purpura, fuksja i magenta to dla wielu osób po prostu fioletowy. Przypomnisz sobie również klasyczne nazwy kolorów, aby móc popisać się pięknym słownictwem na salonach. W skrócie, będzie o barwie bardzo szeroko.Dołącz do nas, siedzenie w domu wcale nie musi być nudne!

Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o wszystkich webinarach z cyklu "Poznaj barwę z eM", zapisz się do naszego newslettera:

poznaj-barwe.subscribemenow.com

Osoby zapisane otrzymają później dostęp do nagrań.

Transmisja dostępna będzie na tej podstronie oraz na Facebooku ASP w Łodzi. 

do góry