Wydarzenia

  • miniatura
    Filename: prof_Galkiewicz_miniatura.jpg
    Size: 42.08 KB
  • plakat
    Filename: prof_Galkiewicz_516.jpg
    Size: 118.45 KB

Z bólem zawiadamiamy, że zmarł Michał Gałkiewicz, wybitny artysta rzeźbiarz i pedagog Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Wyrazy szczerego współczucia Rodzinie składa
J.M. Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
prof. dr hab. Jolanta Rudzka Habisiak
wraz z całą społecznością akademicką

Urodzony 25 maja 1932 r. w Zgierzu. Profesor nadzwyczajny Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Studia początkowo na Wydziale Architektury Wnętrz, następnie na Wydziale Projektowania Odzieży, Galanterii i Grafiki Żurnalowej w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi). Dyplom w 1959 r. w zakresie odzieży, galanterii i grafiki żurnalowej. 

W latach 1956–1968 zatrudniony był jako projektant odzieży w Biurze Plastycznych Projektów Przemysłowych przy Centralnym Laboratorium Przemysłu Odzieżowego w Łodzi.  W latach 1962–1968 oraz w latach 1987–2003 związany zawodowo z macierzystą uczelnią. W pierwszym okresie jako wykładowca prowadził zajęcia z projektowania odzieży i z rysunku żurnalowego. Od 1987 roku zatrudniony na Wydziale Edukacji Wizualnej jako starszy wykładowca, a od 1989 r. jako docent. W 1994 r. mianowany na stanowisko profesora nadzwyczajnego. Kierownik Pracowni Rzeźby. W 2003 roku przeszedł na emeryturę.

Realizował twórczość w zakresie rzeźby. Zajmował się rzeźbą pomnikowa, parkową i kameralną. Był twórcą wielu prac z zakresu rzeźby płaskiej, kowalstwa artystycznego, ceramiki dla architektury.  Za swoją twórczość uzyskał szereg medali, nagród i wyróżnień.

do góry
Poprzednia wersja strony ASP