Wydarzenia

  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 39.15 KB

W dniach 11-12 grudnia 2019 r. w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi rozpocznie się Konferencja Końcowa Europejskiego Projektu „Createx – Textile Heritage Inspirating Creatives”, współfinansowanego z programu Kreatywna Europa, którego celem jest promowanie dziedzictwa kulturowego europejskiego sektora tekstylnego (www.createxproject.eu).

Dwudniowa otwarta konferencja składać się będzie z wykładów i prezentacji mających na celu podnoszenie świadomości oraz wiedzy na temat muzealnych archiwów tekstylnych i modowych, wśród młodych projektantów szukających inspiracji do realizacji własnych kolekcji.

Konferencja prowadzona w języku angielskim

11–12 grudnia 2019 r. | konferencja projektu Createx
Aula Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 121, Łódź

Agenda konferencji

Serdecznie zapraszamy również na wernisaż wystawy towarzyszącej wydarzeniu, który odbędzie się 9 grudnia 2019 r. o godz. 12.00 w Galerii Hol w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 121). Wystawa zaprezentuje rezultaty rezydencji artystycznych, w których uczestniczyli młodzi projektanci podczas cyklu międzynarodowych wyjazdów studyjnychPiętnastu twórców (trzech wybranych z każdego kraju biorącego udział w projekcie) miało okazję przyjrzeć się bliżej europejskiemu sektorowi tekstylnemu, zastanowić się nad rolą projektanta i wartością europejskiego dziedzictwa tekstylnego w kontekście aktualnych tendencji i trendów.

W projekcie udział wzięła zróżnicowana grupa młodych ludzi ze Szwecji, Włoch, Portugalii, Hiszpanii i Polski. Byli to projektanci mody i tekstyliów, a także studenci projektowania wnętrz i produktów, wszyscy zafascynowani historycznymi motywami dekoracyjnymi, kolekcjami archiwalnych kostiumów oraz ogromnym katalogiem tekstur i tkanin.

Wystawa będzie okazją do zapoznania się z unikatowymi kolekcjami inspirowanymi tekstylnym dziedzictwem Europy, z możliwością osobistego spotkania się z projektantami. Podczas konferencji opowiedzą oni o swoich doświadczeniach, podzielą się relacjami ze spotkań oraz wizyt w muzeach mody i tekstyliów.

Pełne profile wybranych projektantów, ich osobiste wideoprezentacje, a przede wszystkim projekty graficzne, dzięki którym zostali wybrani do udziału w cyklu rezydencji, są dostępne w zakładce „Projektanci” na oficjalnej stronie internetowej projektu pod linkiem www.createxproject.eu.

9 grudnia 2019 r., godz. 12.00 | wernisaż wystawy towarzyszącej projektowi Createx
Galeria Hol, Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 121, Łódź

Projekt Createx
www.createxproject.eu
Facebook Createxproject
Instagram Createxproject

logosy akademia sztuk pieknych cc66a logosy createx 3e5ec logosy ue creative europe 1cd38 logosy ue europe for culture 9ded0
do góry