Filename: Erasmus_plus.jpg

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów łódzkiej ASP do wzięcia udziału w programie Erasmus+ Buddy.

Wsparcie psychologiczne dla studentów ASP w Łodzi

Filename: plakat.jpg

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości, wiarę i nadzieję, ale też refleksję nad minionym czasem i nad zbliżającą się przyszłością…

Serdecznie zapraszamy młodzież ze szkół średnich, kandydatów na studia oraz wszystkie zainteresowane osoby do udziału w wydarzeniu "Ferie online z ASP w Łodzi", które odbędzie się w dniach 11-15 stycznia 2021 roku.

"Ferie online z ASP w Łodzi" to świetna okazja do zapoznania się z ofertą dydaktyczną Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Filename: Balticum.jpg

"Balticum. Mare nostrum" to podsumowanie trzyletniej pracy nad projektem, którego tematem jest Bałtyk jako zjawisko kulturowe, ale również fenomen przyrodniczy. W latach 2018-2020 prof. Marek Domański i dr hab. Maciej Rawluk z Instytutu Fotografii i Multimediów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi odbyli wiele podróży wokół wybrzeży naszego jedynego wewnętrznego europejskiego morza.

• linkyt.txt
    Filename: linkyt.txt

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia reportażu z wydarzenia – krótkiej relacji z przebiegu 30. Konkursu im. Władysława Strzemińskiego – Projekt.

Konkurs im. Władysława Strzemińskiego – Projekt jest pokazem prac studenckich, które powstawały w roku akademickim 2019/2020 we wszystkich pracowniach projektowych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Drodzy Państwo,

nasza absolwentka Ania Kanicka w styczniu tego roku usłyszała tragiczną diagnozę – rak wątroby typu CCC. To podstępna choroba, która ujawniła się dopiero w zaawansowanym stadium, gdy zaatakowane były już węzły chłonne. Aby uratować życie Ani, potrzebne jest wsparcie finansowe na kontynuację leczenia.

Wszyscy, którzy chcieliby pomóc i wpłacić dowolną kwotę, mogą to zrobić za pomocą zbiórki charytatywnej poprzez stronę:

Drogie Studentki i Drodzy Studenci ASP w Łodzi,

to już kolejny miesiąc funkcjonowania naszej Uczelni w wyjątkowo ciężkim czasie trwającej pandemii. Jest to okres wymagający od nas nieustannego wysiłku oraz odpowiedzialności. Zdaję sobie sprawę, że trudno jest uczyć się sztuki czy projektowania, studiując w swoich domach, w oderwaniu od fizycznego kontaktu z nauczycielami i z ograniczonym dostępem do pracowni.

Informujemy, że w dniach 20.11–20.12.2020 r. trwa nabór wniosków o przyznanie stypendiów artystycznych Marszałka Województwa Łódzkiego na rok 2021.

Miło nam poinformować, że czworo studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi: pani Weronika Surdacka, pan Jonatan Jurkowski, pan Michał Witold Wasiak oraz pani Pola Piestrzeniewicz otrzymali w roku akademickim 2020/2021 stypendia Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu za szczególne osiągnięcia artystyczne.

Serdecznie gratulujemy!

Filename: Agata_Serge_miniatura.jpg
    Filename: plakat_Agata_Serge_R_plakat_maly.jpg

Serdecznie zapraszamy do oglądania relacji z oprowadzania kuratorskiego po wystawie „Autoportret | Self-portrait" i spotkania z autorką prezentowanych na wystawie fotografii – Agatą Serge. Relację z oprowadzania zaprezentujemy 8 grudnia 2020 r. w mediach społecznościowych wydarzenia Łódź Young Fashion i na stronie internetowej uczelni.

Miło nam poinformować, że w czasie Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi rozstrzygnięto konkurs Game Graphics Contest organizowany przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.