Filename: cropped-wro_black_fb_1024px.png

Zapraszamy absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi do składania zgłoszeń do VI Konkursu Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów we Wrocławiu (Centrum Sztuki WRO), Konkurs skierowany jest do absolwentów, którzy obronili dyplom licencjacki lub magisterski w 2019 roku na kierunkach/specjalnościach/w pracowniach: intermedia, sztuka mediów oraz multimedia.

Filename: Orlewicz_miniatura.jpg

Z bólem zawiadamiamy, że zmarł dr hab. Leszek Orlewicz, prof. uczelni, kompozytor, dyrygent muzyki filmowej, reżyser i operator filmów dokumentalnych, pedagog Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Filename: Bezplatne_kursy_miniatura.jpg

Uwaga Studenci! Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi rozpoczyna zapisy na bezpłatne kursy oferujące wsparcie w rozpoczęciu działalności zawodowej dla studentów w ramach projektu unijnego „Zintegrowany Program ASP w Łodzi 2", współfinansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Filename: miniatura.jpg

Już w najbliższą sobotę 22 lutego 2020 r. zapraszamy małych studentów na premierowe w tej edycji zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego. O godz. 10:00 rozpoczną się dwa wyjątkowo ciekawe warsztaty dla dzieci.

Filename: prof_Galkiewicz_miniatura.jpg
  • plakat
    Filename: prof_Galkiewicz_516.jpg

Z bólem zawiadamiamy, że zmarł Michał Gałkiewicz, wybitny artysta rzeźbiarz i pedagog Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Wyrazy szczerego współczucia Rodzinie składa
J.M. Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
prof. dr hab. Jolanta Rudzka Habisiak
wraz z całą społecznością akademicką

Filename: www_asp_mocni.png

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu „Mocni w druku”, które będzie dotyczyć zagadnień związanych z drukiem wysokojakościowym. O tym, jak umiejętnie wybrać technologię i papier pod zadruk opowie Marcin Dąbrowski - fotograf i miłośnik pięknie wydanych woluminów, technolog posiadający 6 zgłoszeń patentowych, specjalista od barwy i druku tego, co niedrukowalne. Spotkanie odbędzie się we wtorek 18 lutego 2020 roku o godzinie 18.30 w Galerii Hol (parter CNiS-CPM ASP w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121).

Filename: MS_mini.jpg

Rusza kolejna edycja warsztatów organizowanych wspólnie z Muzeum Sztuki w Łodzi. Do udziału zapraszamy wszystkich studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zapisy odbędą się podczas pierwszego spotkania, które rozpocznie się 25 lutego 2020 r. o godz. 11.00 w Pracowni Multimediów (budynek główny Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121, parter, s. 13). Pierwsze zajęcia poprowadzą Igor Krenz i Daniel Muzyczuk.

Serdecznie zapraszamy do czynnego uczestnictwa w organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi w dniach 14–15 maja 2020 roku konferencji naukowej pt. „Człowiek Przyszłości 2052”, będącej częścią wydarzenia ECO MAKE 2020. W tych dniach w ASP w Łodzi uwaga projektantów i artystów skupiona będzie na tym, w jaki sposób tworzyć z dbałością o środowisko naturalne. Celem konferencji będzie zderzenie poglądów i badań naukowych z obszarów odpowiedzialnego dizajnu, biznesu i technologii, sozologii i ochrony środowiska.

Filename: miniatura.jpg

Biuro ds. Wymiany Międzynarodowej ASP w Łodzi ogłasza nabór na studia w ramach Programu Erasmus+ na wyjazdy w semestrze zimowym lub letnim w roku akademickim 2020/2021.

Filename: ankieta_miniatura.jpg

W imieniu kuratorów wystawy „Kultowa Akademia”, towarzyszącej obchodom 75-lecia ASP w Łodzi, zwracamy się z prośbą do studentów, absolwentów, pedagogów oraz innych pracowników Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi o wypełnienie ankiety, która pomoże przygotować wspomnianą ekspozycję.

Serdecznie zapraszamy do udziału w „Zjeździe Absolwentów”, który odbędzie się 20 czerwca 2020 roku w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Wydarzenie to wpisane jest w program obchodów jubileuszu 75-lecia istnienia naszej uczelni.

Filename: DUA_baner_540x277nowa_strona.jpg

Już w najbliższą sobotę 25 stycznia 2020 r. zapraszamy małych studentów na niezwykle ciekawe zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego. O godz. 10:00 rozpoczną się dwa premierowe warsztaty dla dzieci.

Zapraszamy na Pisanki i szeryfy czyli o typografii. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję zapoznać się z podstawami typografii, stosując je w realizowanych podczas warsztatów projektach. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Michnowska.

Poprzednia wersja strony ASP