• miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 98.61 KB
 • 01.jpg
  Filename: 01.jpg
  Size: 2449.86 KB
 • linkyt.txt
  Filename: linkyt.txt
  Size: 0.03 KB

Przedstawiamy bioniczną rzeźbę „Ostrokwiat” („Razorchid”) stworzoną przez Aleksandra Dynarka, pedagoga Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi z Wydziału Architektury Wnętrz.

 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 39.1 KB

W imieniu Narodowego Centrum Nauki informujemy o możliwości udziału w programie POLONEZ BIS, w ramach którego aż 120 wybitnych naukowców z zagranicy będzie mogło prowadzić badania w Polsce.

Już 16 lipca 2021 r. o godz. 12.00 odbędzie się wernisaż połączony z uroczystym wręczeniem nagród w 12. edycji ogólnopolskiej wystawy Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych, która jest prezentowana w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku (Targ Węglowy 6). Uroczystość transmitowana będzie na stronie: www.asp.gda.pl

 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 90.35 KB

Drogie Kandydatki i Drodzy Kandydaci,

chcielibyśmy Was poinformować, że rekrutacja do Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na rok akademicki 2021/2022 będzie przebiegała w sposób zdalny.

 • miniatura
  Filename: 540 x 277.jpg
  Size: 281.65 KB
 • linkyt.txt
  Filename: linkyt.txt
  Size: 0.03 KB
 • plakat.jpg
  Filename: plakat.jpg
  Size: 602.77 KB

Miło nam poinformować, że 1 lipca 2021 r. został rozstrzygnięty konkurs Rebelpin realizowany w ramach międzynarodowego projektu New CreATIVE trails (Native), którego partnerem jest Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi.

 • miniatura
  Filename: MINIATURA MODNE ŁOWICKIE konkurs.jpg
  Size: 192.74 KB

Serdecznie zapraszamy studentki i studentów Instytutu Ubioru Wydziału Sztuk Projektowych ASP w Łodzi do udziału w konkursie „MODNE – ŁOWICKIE”, który jest organizowany przez Muzeum w Łowiczu oraz Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi.

 • miniatura
  Filename: Akces_Reakcje_mini.jpg
  Size: 69.56 KB

Serdecznie zapraszamy do śledzenia siódmej edycji Konkursu Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów, organizowanego przez Centrum Sztuki WRO wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 249.71 KB

Nowa siedziba Akademickiego Centrum Designu jest zlokalizowana w zabytkowym budynku szkoły fabrycznej Karola Scheiblera, należącym do zespołu fabryczno-rezydencjonalno-mieszkalnego Karola Wilhelma Scheiblera. W 2013 roku budynek został przekazany Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od czerwca 2021 roku, po udanej rewitalizacji, budynek Akademickiego Centrum Designu na Księżym Młynie o powierzchni 3 975,1 m2 z bogato wyposażonymi salami warsztatowymi, konferencyjnymi oraz przestrzenią wystawową będzie miejscem działalności kulturalnej i edukacji artystycznej.

 • miniatura
  Filename: muzeum-sztuki.jpg
  Size: 28.03 KB

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi już po raz szósty podjęła współpracę z  Muzeum Sztuki w Łodzi, tworząc studentkom i studentom możliwość współpracy z artystkami i kuratorkami w ramach projektu artystyczno-edukacyjnego. W ramach tej edycji mentorką była Katarzyna Kozyra, która zaproponowała uczestnikom i uczestniczkom podjęcie tematu duchowości i niematerialności.

 • plakat
  Filename: 210621-tkanina-cenne-dziedzictwo-okładka.jpg
  Size: 426.57 KB
 • miniatura
  Filename: 210621-miniatrua_tkanina.jpg
  Size: 86.73 KB

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi wraz ze Stowarzyszeniem Historyków Sztuki wydała książkę "Tkanina – cenne dziedzictwo, przedmiot współczesnych badań". Monografia ta otwiera serię poświęconą zabytkowym tekstyliom omawianym we wszelkich możliwych aspektach – historycznym, artystycznym, konserwatorskim, muzealnym i kolekcjonerskim.

 • miniatura
  Filename: 210621-210915-mlodzi-w-lodzi.jpg
  Size: 58.85 KB

Już 15 czerwca rozpoczyna się XI edycja programu stypendialnego Prezydenta Miasta Łodzi dla studentów szkół wyższych z terenu Miasta Łodzi.
O stypendia mogą wnioskować osoby będące laureatami bądź finalistami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych i tematycznych, które planują rozpoczęcie w październiku 2021 r. studiów w łódzkich uczelniach.

 • miniatura
  Filename: asp_www.png
  Size: 674.65 KB

Serdecznie zapraszamy do śledzenia 11. edycji konkursu Design 32 „Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych”, którego organizatorem jest  Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach. 

W konkursie biorą udział dyplomanci ośmiu publicznych uczelni artystycznych: Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Akademii Sztuki w Szczecinie, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest to jedyny taki konkurs w Polsce.

do góry