Filename: Bugaj Dagmara_miniatura.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją dr Dagmary Bugaj, asystentki dra hab. Marka Domańskiego w Pracowni Obrazowania Fotograficznego, pt. ”Zbiór zadań, zbiór rozwiązań. Jak uczyć fotografii?". Publikacja ukazała się w formie e-booka stworzonego w ramach badań naukowych w ASP.

Filename: miniatura.jpg

Informujemy, że w dniach 14.01–7.02 2020 r. Zarząd Lokali Miejskich przyjmować będzie wnioski o oddanie w najem lub zamianę lokali mieszkalnych z przeznaczeniem do wynajęcia na czas trwania stosunku pracy, usytuowanych w budynkach wyremontowanych w ramach programu „Miasto Kamienic”

Filename: Obraz_wobec_przemocy.jpg

17 stycznia 2020 o godz. 17.30 w Muzeum Kinematografii w Łodzi (Plac Zwycięstwa 1) odbędzie się wydarzenie „Obraz wobec przemocy” – pokaz dwóch filmów wideo found footage Józefa Robakowskiego, twórcy pierwszego filmu eksperymentalnego zrealizowanego w tej technice, oraz jednego zrealizowanego przez Ewę Bloom Kwiatkowską.

• plakat
    Filename: bez mediow PATA 2020-PL.jpg
    Size: 213 KB
    Filename: PATA_2020_mini.jpg

Już po raz ósmy Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi we współpracy z KAUS Urbino ma przyjemność zaprosić artystów i miłośników sztuki do udziału w Letnich Międzynarodowych Kursach Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA. Siedem poprzednich edycji przyciągnęło do Łodzi artystów z ponad 40 krajów, takich jak Włochy, USA, Kanada, Chiny czy RPA i cieszyło się dużym uznaniem uczestników. Oferta ósmej edycji zajęć adresowanych zarówno do osób początkujących, jak i doświadczonych artystów została podzielona na dwie części. Tradycyjnie, jako dopełnienie oferty dydaktycznej, program kursów PATA przewiduje także kursy interdyscyplinarne: kurs komiksu i preprodukcji gier oraz filmów, a także kurs papieru ręcznie czerpanego.

Filename: powidoki.jpg

15 stycznia 2020 roku (środa) o godzinie 18.00 w sali audiowizualnej ms2 (ul. Ogrodowa 19) odbędzie się spotkanie z zespołem redakcyjnym i autorami tekstów drugiego numeru magazynu artystyczno-naukowego „Powidoki”, wydawanego przez ASP w Łodzi. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniu. Wstęp wolny.

Filename: POWIDOKI_avatar_asp.jpg
    Size: 50 KB
  • plakat
    Filename: Powidoki_foto_www_v1.jpg

Miło nam poinformować, że właśnie ukazał się drugi numer magazynu artystyczno-naukowego „Powidoki”, pisma wydawanego przez Akademię Sztuk Pieknych w Łodzi. Pismo poświęcone jest znaczącym wydarzeniom artystycznym i naukowym, zawiera krytyczne teksty o sztuce i projektowaniu oraz wywiady z wybitnymi postaciami kultury i szkolnictwa wyższego z Polski i zagranicy.

Filename: 540x277.jpg

Grupa Agora przygotowała dla studentek ASP specjalną ofertę PREMIUM - darmowej prenumeraty cyfrowych serwisów "Wysokich Obcasów" i "Gazety Wyborczej" na okres jednego roku. Wystarczy zarejestrować się na stronie prenumeraty ( prenumerata.wyborcza.pl), podając adres mailowy, na który zostanie przyznany dostęp.
Zachęcamy do korzystania!

Filename: Wesolych_swiat_miniatura.jpg

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkim Pracownikom, Studentom oraz Przyjaciołom Akademii składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i magicznych chwil spędzonych w gronie najbliższych.
Niech rok 2020 przyniesie Państwu dużo inspiracji, ciekawe wyzwania oraz spełnienie wszystkich planów i marzeń!

prof. dr hab. Jolanta Rudzka Habisiak
Rektor

Zapraszamy pracowników naukowo – dydaktycznych do składania wniosków na realizację zadań horyzontalnych realizowanych w roku 2020 (zał. nr 2). Formularze i szczegółowe informacje w załączniku.

Zapraszamy pracowników naukowo – dydaktycznych do składania wniosków na realizację badań naukowych statutowych realizowanych w roku 2020 (zał. nr 1). Formularze i szczegółowe informacje w załączniku.

Filename: miniatura.jpg

Już w najbliższą sobotę 14 grudnia 2019 r. zapraszamy małych studentów na ostatnie w tym roku kalendarzowym warsztaty Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego. O godz. 10:00 rozpoczną się dwa niepowtarzalne i wyjątkowo ciekawe zajęcia dla dzieci.

Filename: miniatura.jpg

W dniach 11-12 grudnia 2019 r. w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi rozpocznie się Konferencja Końcowa Europejskiego Projektu „Createx – Textile Heritage Inspirating Creatives”, współfinansowanego z programu Kreatywna Europa, którego celem jest promowanie dziedzictwa kulturowego europejskiego sektora tekstylnego (www.createxproject.eu).

Poprzednia wersja strony ASP