Konkursy zewnętrzne

Filename: miniatura.jpg
  • plakat.jpg
    Filename: plakat.jpg

New Polish Poster to projekt kuratorski, który ma na celu promocję polskiej sztuki i kultury za granicą, ze szczególnym uwzględnieniem projektowania graficznego, ilustracji i plakatu. Projekt skupia się również na rozwijaniu współpracy w tych dziedzinach pomiędzy Polską a innymi krajami, w szczególności Szkocją.

Obecnie przyjmujemy zgłoszenia do przeglądu plakatów i wystawy POSTER POOL, która odbędzie się w Glasgow. Studenci ze Szkocji i Polski są zaproszeni do udziału w projekcie.

Celem projektu jest zainicjowanie współpracy pomiędzy szkockimi i polskimi studentami szkół artystycznych, analiza powiązań pomiędzy szkockimi a polskimi tradycjami i trendami w projektowaniu plakatów. Mamy nadzieję, że projekt otworzy dyskusję na temat podobieństw i różnic w projektowaniu plakatów w Szkocji i Polsce, szczególnie w kontekście akademickim.

Jest to doskonała okazja dla studentów, aby pokazać i wypromować swoje plakaty w międzynarodowym przeglądzie i wystawie.

Termin ostateczny składania aplikacji to 30 września 2019.

Wystawa będzie miała miejsce w Glasgow w połowie października tego roku. Więcej informacji na temat wystawy pojawi się wkrótce na naszych social media.

FB @newpolishposter

IG @pl_poster