Konkursy zewnętrzne

Filename: plakat_konkurs.jpg
  • miniatura
    Filename: miniatura_konkurs.jpg

W imieniu organizatora – Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim – zapraszamy do udziału w 15. Międzynarodowym Jesiennym Salonie Sztuki.

Konkurs przeznaczony jest dla artystów mieszkających w kraju i za granicą. W konkursie mogą brać udział artyści plastycy, absolwenci oraz studenci ostatniego roku uczelni artystycznych – licencjackich lub magisterskich oraz artyści nieposiadający dyplomu uczelni artystycznej, ale zrzeszeni w związkach plastycznych.

Do konkursu przyjmowane są prace z różnych dziedzin sztuki, wykonane w latach 2019–2021 (niezgłaszane do poprzednich edycji Salonu), w dowolnej technice i konwencji, w dyscyplinach: malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba.

Udział w konkursie jest płatny i wynosi 100 zł.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 lipca 2021 r.

Nagrody:

Grand Prix – statuetka “Homo Quadratus Ostroviensis”, nagroda pieniężna w wysokości 10 000 zł oraz wystawa indywidualna w Galerii BWA Ostrowiec (w ustalonym z artystą terminie)

II nagroda – 7 000 zł

III nagroda – 5 000 zł

Artyści nagrodzeni II i III nagrodą otrzymają okolicznościową plakietę specjalnie zaprojektowaną na Jesienne Salony Sztuk.

Więcej o konkursie: