Konkursy zewnętrzne

Filename: miniatura.jpg
  • plakat
    Filename: plakat.png

Mamy przyjemność poinformować, że Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku prowadzi otwarty nabór do programu rezydencji artystycznych „Badania przeszłości” w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w terminie 1.07.2021 – 31.08.2021.

Nabór skierowany jest do artystów i artystek polskich, będących na różnych etapach kariery artystycznej (również studentów i studentek), pracujących na polu szeroko rozumianych sztuk wizualnych, widzących możliwość pracy nad projektem w odniesieniu do tematu zaproponowanego przez organizatora.

Tematem rezydencji będzie stworzenie cyklu prac nawiązujących do głównego tematu zaproponowanego przez organizatora, polegającego na badaniu historii Ustki oraz okolic i opowiadaniu o niej przy użyciu środków wizualnych. Artysta/artystka podczas dwumiesięcznego pobytu stworzy cykl prac prezentowanych podczas końcowej wystawy, będzie współpracował/współpracowała z lokalną społecznością, organizując warsztaty i wykona cykl działań w przestrzeni miejskiej.

Przewidywane jest honorarium dla artysty/artystki.

Zgłoszenia należy składać do 25.04.2021 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Rezydencja artystyczna - Badania przeszłości”

Szczegóły dotyczące otwartego naboru i regulaminu znajdują się na stronie internetowej Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku: