Konkursy zewnętrzne

• miniatura
    Filename: Allegro_prize-miniatura.jpg

W imieniu Allegro i Contemporary Lynx zapraszamy do udziału w pierwszej edycji międzynarodowego konkursu portfolio „Allegro Prize”, którego celem jest wsparcie i promocja sztuk wizualnych.

Inicjatorem konkursu jest Allegro, największa polska platforma e-commerce, która od 2018 roku prowadzi “Strefę Kolekcjonera” gdzie promuje sztukę współczesną i antyki oraz Contemporary Lynx — międzynarodowy i niezależny magazyn poświęcony sztuce, kulturze, fotografii, designowi i kolekcjonowaniu.

Konkurs skierowany jest do artystów sztuk wizualnych wszystkich dyscyplin będących studentami lub absolwentami akademii sztuk pięknych/uczelni artystycznych; oraz twórców, którzy nie ukończyli kierunkowych (artystycznych) studiów lecz mają udokumentowaną działalność artystyczną. Regulamin konkursu nie przewiduje żadnych ograniczeń wiekowych ani terytorialnych.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie zgłoszenia w terminie do 10 listopada 2020 roku za pomocą formularza zgłoszeniowego lub mailowo.

Ogłoszenie wyników nastąpi 8 grudnia 2020.

Łączna pula nagród wynosi 50 000 PLN, w tym:

Nagroda główna – 35 000 PN,

Druga nagroda – 10 000 PN,