Konkursy zewnętrzne

• miniatura
    Filename: jasnowidze_miniatura.jpg

Wydawnictwo Dwie Siostry serdecznie zaprasza do udziału w czwartej edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2020!

Konkurs adresowany jest do studentów uczelni artystycznych, autorów, ilustratorów i wszystkich książkotwórców z Polski i z zagranicy. Celem konkursu jest inicjowanie procesu tworzenia nowych wartościowych książek dla dzieci, a także stwarzanie utalentowanym projektantom, ilustratorom i autorom tekstów możliwości zaistnienia na rynku wydawniczym.

Przedmiotem Konkursu jest projekt ilustrowanej książki dla dzieci w języku polskim lub angielskim. Praca konkursowa powinna zawierać scenorys (storyboard) lub scenariusz (konspekt) całej książki, streszczenie w języku polskim i angielskim (w wypadku tekstów napisanych po angielsku – tylko w języku angielskim) oraz 3 gotowe rozkładówki.

W Konkursie są przewidziane 3 kategorie nagród:

• nagroda główna w wysokości 2500 euro oraz dwa wyróżnienia honorowe, przyznawane przez jury międzynarodowe.
  • nagroda w postaci wydania książki, przyznawana przez jury Wydawnictwa Dwie Siostry.
  • udział najlepszych nadesłanych projektów w wystawie pokonkursowej.

W skład jury konkursu wchodzą: Juttę Bauer, Joannę Olech, Romanę Romanyszyn i Piotra Sochę.

Projekty można nadsyłać, wyłącznie w formie cyfrowej,  do 15 grudnia 2020 roku wypełniając formularz zgłoszeniowy on-line

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 1 kwietnia 2021 roku na stronie internetowej konkursu.

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu znajdują się w załącznikach oraz na stronie Wydawnictwa Dwie Siostry