Konkursy zewnętrzne

 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 154.88 KB
 • plakat
  Filename: plakat.jpg
  Size: 246.82 KB

Miejskie Centrum Kultury w Tychach oraz Browar Obywatelski Tychy zapraszają studentów kierunków graficznych i wszystkich pasjonatów sztuk audiowizualnych oraz nowych technologii do udziału w konkursie mappingu organizowanego w ramach TYCHY LIGHT&SOUND FESTIVAL 2020, który odbędzie się w dniu 12.09.2020 na obszarze Browaru Obywatelskiego w Tychach.

Zadaniem uczestnika jest stworzenie ciekawej i dynamicznej animacji, która łączyć się będzie z tematem konkursu – ZIEMIA. Minimalna długość pracy konkursowej (animacji) to 2,5 minuty (tj. 150sekund), a maksymalna 10 minut. Praca konkursowa (animacja) zgłoszona do konkursu powinna być zapisana w jednym z formatów: MOV, 25f/s, kodek H264 lub dvx. Praca konkursowa (animacja) zgłoszona do konkursu powinna być dostosowana do “matrycy” udostępnionej przez organizatora. Rozdzielczość animacji to 1200x1920pixeli fullHD.

Udział w konkursie daje możliwość zaprezentowania swojej pracy w unikatowym miejscu i wygrania nagrody głównej w kwocie 5 000,00 zł.

Aby wziąć udział w konkursie należy dokonać w terminie do 14.08.2020 r. rejestracji poprzez prawidłowe wypełnienie wniosku o dopuszczenie do udziału w konkursie oraz przesłanie go na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mappingi zostaną ocenione przez Jury w składzie:

 • Beata Konieczniak – Dyrektor artystyczna i pomysłodawczyni „Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła" Light.Move.Festival w Łodzi – Przewodnicząca jury;
 • Tomasz Wlaźlak - Artysta wizualny, dr sztuki zajmujący się sztuką multimedialną i grami wideo;
 • Piotr Kumor – Główny specjalista ds. organizacji imprez w Miejskim Centrum Kultury w Tychach.

Jury będzie oceniało prace pod względem: dopasowania do architektury, kreatywności, interdyscyplinarności, zastosowania nowych technik, świeżej i nowatorskiej koncepcji, spójności wizji artystycznej całej pracy oraz realizacji hasła przewodniego edycji.

do góry