Konkursy zewnętrzne

  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 86.07 KB

Miasto Bydgoszcz zaprasza do udziału w konkursie na projekt i wykonanie muralu w przestrzeni murów oporowych linii tramwajowej ulicy Kujawskiej. Celem konkursu jest wyłonienie projektu, który zostanie zrealizowany przez laureata na ścianach murów oporowych linii tramwajowej ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy.

Tematyka muralu powinna wpisywać się w przestrzeń architektoniczną miasta tworząc oryginalną kompozycję plastyczną. Kreatywna interpretacja artysty oglądana będzie z okien jadącego tramwaju, dlatego powinna w dynamiczny i ciekawy sposób tworzyć futurystyczną iluzję form, płaszczyzn i linii wzajemnie przenikających się.

Mural będzie artystycznym dopełnieniem nowoczesnego rozwiązania urbanistycznego w postaci murów oporowych linii tramwajowej. Powierzchnia dwóch ścian znajdujących się przy ulicy Kujawskiej wynosi 2x 220 metrów bieżących o zmiennej wysokości od 3 do 4 metrów. Mural powinien być wykonany w sposób trwały, na bazie profesjonalnych farb elewacyjnych lub innych materiałów odpornych na warunki zewnętrzne. Wykonawca udzieli 5-letniej gwarancji na trwałość wykonanej pracy.

Konkurs skierowany jest do studentów i absolwentów uczelni plastycznych, artystów malarzy, rzeźbiarzy, grafików, projektantów, architektów, designerów oraz artystów tworzących murale, a także do podmiotów zajmujących się profesjonalnie powyższymi dziedzinami. Uczestnik powinien posiadać doświadczenie w realizacji murali lub kompozycji plastycznych i posiadać twórczy dorobek w tym zakresie lub przedstawić zespół autorski posiadający takie doświadczenie. Wcześniejszą twórczość przedstawioną w formie dokumentacji fotograficznej należy przesłać wraz z formularzem udziału w konkursie.

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 projekty. Należy przesłać je mailowo z dopiskiem „Mural ul. Kujawska Bydgoszcz” na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i potwierdzić zgłoszenie telefonicznie: 52 58 58 177 do 9 września 2020 roku.

Laureat konkursu na projekt i wykonanie muralu otrzyma 5 000,00 zł oraz 80 000,00 zł na wykonanie muralu. Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej 12 września br. Czas przewidziany na realizację zwycięskiego projektu to okres od 15 września do 30 listopada 2020 roku.

do góry