Konkursy zewnętrzne

  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 150.99 KB
  • plakat
    Filename: plakat.jpg
    Size: 206.53 KB

Drukarnia Totem.com.pl wraz z firmą Konica Minolta serdecznie zaprasza do udziału w konkursie dla grafików na projekt okładki książki uszlachetnionej w technologii 3D Touch.

Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany zarówno do osób prawnych, jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej jak również do osób fizycznych, w szczególności do studentów kierunków artystycznych, grafików, osób zajmujących się DTP, a także do pasjonatów projektowania graficznego (również amatorów) oraz wydawnictw.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy graficznej w formie okładki dowolnej książki (dowolny tytuł, autor, tematyka, także fikcyjne), z zaprojektowaniem uszlachetnień druku możliwych do wykonania przy użyciu maszyny JetVarnish 3D, czyli w technologii 3D Touch. Zgłoszenie powinno zawierać wizualizację okładki z zastosowanymi uszlachetnieniami, projekt okładki do druku, właściwie zaprojektowane maski z uszlachetnieniami - wykonanymi zgodnie z zasadami przygotowania masek dla maszyny JetVarnish 3D.

Pracę konkursową, wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową należy przesłać za pomocą platformy WeTransfer na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na nośniku danych (pendrive) na adres Totem.com.pl Sp. z o.o. Sp. k., ul. Jacewskiej 89, 88-100 Inowrocław z dopiskiem “Konkurs” do dnia 25 września 2020 roku.

Ogłoszenie wyników nastąpi 22 października 2020 r. podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Jury wyłoni trzech zwycięzców – głównego, który otrzyma 5000 zł oraz zdobywców drugiej i trzeciej nagrody (którzy otrzymają odpowiednio 3000 i 2000 złotych). Przewidziane jest także pięć wyróżnień (po 1000 zł każde). Najważniejszymi kryteriami branymi pod uwagę przy ocenie zgłoszonych projektów będą wartość artystyczna projektu, zgodność z zasadami projektowania i kompozycji okładek książek, a także oryginalność zastosowanych rozwiązań graficznych i uszlachetnień. Wszystkie nagrodzone prace zaprezentowane zostaną na wernisażu zorganizowanym przez organizatorów, jaki odbędzie się 22 października br. podczas wspomnianych targów.

Więcej na temat konkursu, jego regulamin i kartę zgłoszenia można znaleźć na stronach totem.com.pl/konkurs , konicaminolta.pl/konkurs

do góry