Konkursy zewnętrzne

Filename: miniatura.jpg
  • plakat
    Filename: plakat.jpg

Serdecznie zapraszamy artystów plastyków / absolwentów oraz studentów ostatniego roku uczelni artystycznych – magisterskich / artystów zrzeszonych w związkach plastycznych do udziału w 25 Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki 2020.

Zwracając się do szerokiego grona artystów plastyków, chcemy wyeksponować różnorodne tendencje, poszukiwania oraz wrażliwość artystyczną zarówno w zakresie formy jak i treści. Jesteśmy przekonani, że zaprezentowane dzieła będą przyczyną do pogłębionej refleksji na temat aktualnej sztuki i pozwolą je usytuować w szerszym kontekście sztuki europejskiej oraz światowej.

Do konkursu można zgłaszać prace z różnych dziedzin sztuki, wykonane w dowolnej technice i konwencji (dyscypliny: malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba), powstałe w latach 2018-2020, uprzednio nienagradzane, będące własnością artysty, technicznie przygotowane do ekspozycji. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 prac. Dokumentację wraz z kartą uczestnictwa i kopią /skanem dowodu wpłaty (135 zł lub równowartość 30 Euro na konto organizatora)/ dostarcza artysta na własny koszt w nieprzekraczalnym terminie do 31 sierpnia 2020 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W konkursie do wygrania są następujące nagrody:

• Grand Prix – nagroda pieniężna w wysokości – 7.000 zł
  • II Nagroda – nagroda pieniężna w wysokości – 5.000 zł
  • III Nagroda – nagroda pieniężna w wysokości:– 3.000 zł
  • Nagroda Dyrektora Wydziały Artystycznego UMCS – 2000 zł/PLN
  • Nagroda Dyrektora Centrum Spotkania Kultur w Lublin – wystawa indywidualna w Galerii CSK / w ustalonym z artystą terminie

Kurator 25. Międzynarodowego Wschodniego Salonu Sztuki Lublin 2020:
Prezes Okręgu Lubelskiego ZPAP Wojciech Mendzelewski

Biuro Wystawy: