Konkursy zewnętrzne

Filename: Dystans_Art_Competition-miniatura.jpg
  • plakat
    Filename: Dystans_Art_Competition-plakat.jpg

Galeria Sztuki Dystans zaprasza do udziału w konkursie Dystans Art Competition: Malarstwo i Rzeźba. Konkurs jest otwarty, skierowany do studentów (3-5 rok) i absolwentów (do 10 lat po obronie prac dyplomowych studiów magisterskich) Wydziału Malarstwa i Rzeźby na wszystkich uczelniach wyższych w Polsce. Jest to pierwszy ogólnopolski konkurs organizowany w Krakowie, którego celem jest ukazanie aktualnych tendencji w młodej sztuce polskiej oraz wyłonienie nowych indywidualności twórczych.

W konkursie do wygrania są następujące nagrody:

• I miejsce – 7 000,00 zł.
  • II miejsce – 3 000,00 zł
  • III miejsce – 2 000,00 zł
  • 3 wyróżnienia i nagrody dodatkowe

Zgłoszenia do konkursu należy przesłać na adres:

do 30.08.2020 r.

Konkurs jest dwuetapowy. W pierwszym etapie zostanie wyłonionych 30 najlepszych prac, z pośród których jury następnie przyzna nagrody i wyróżnienia. Wyłonione prace zostają jednocześnie zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej w przestrzeniach Galerii Dystans.

Pozostałe informacje o konkursie są na stronie organizatora: