Konkursy zewnętrzne

  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 142.32 KB
  • plakat.jpg
    Filename: plakat.jpg
    Size: 244.7 KB

Fotofestiwal - Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi ogłasza nabór projektów w ramach Fotofestiwal Open Call 2020! Prace można przesyłać do 4 grudnia 2019. Formuła konkursu jest otwarta i nie zakłada ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych.

Jeśli Twój projekt zostanie wybrany do finałowej szóstki, zaproponujemy Ci:

– wystawę podczas Fotofestiwalu 2020 (ponad 20.000 widzów);
– budżet na produkcję (i pełne wsparcie techniczne) – 450€;
– honorarium artystyczne – 400€;
– zakwaterowanie na główny weekend festiwalu (4-7 czerwca, 3 noce);
– zwrot kosztów podróży do 200€;
– promocję przed, w trakcie i po zakończeniu festiwalu.

 

Fotofestiwal Open Call daje możliwość zaprezentowania swojego projektu szerokiej publiczności Fotofestiwalu – Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi. Jego najbliższa edycja odbędzie się w dniach 4-21 czerwca 2020 roku.

Poszukujemy artystów o wyjątkowych osobowościach i projektów prezentujących odważne wizje. Nabór zgłoszeń jest otwarty – bez ograniczeń tematycznych, wiekowych czy geograficznych. Do Jury zapraszamy specjalistów z najważniejszych na świecie mediów i instytucji fotograficznych. Spośród nadesłanych projektów Jury wybierze sześć, które, we współpracy z kuratorami Fotofestiwalu, zostaną zaprezentowane podczas nadchodzącej edycji.

Zgłoszenia są przyjmowane poprzez platformę Picter

Wydarzenie na Facebooku

Fotofestiwal powstał w 2001 roku jako jedno z pierwszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Od tego czasu stał się jednym z najważniejszych i największych festiwali fotograficznych w Europie Środkowej, ale jego podstawowa misja nie zmieniła się. Prezentujemy różne oblicza fotografii, mówimy poprzez fotografię o ważnych kwestiach społecznych i artystycznych, zapoznajemy publiczność z nieoczywistym pięknem i wyjątkową historią Łodzi. Wystawy organizujemy w poprzemysłowych przestrzeniach, kładziemy nacisk na imprezy networkingowe, staramy się opracowywać nowe sposoby mówienia o fotografii. Jednym z nich jest autorska formuła Photo-Match: Zupełnie Innego Przeglądu Portfolio. Od 2016 roku wszystkie wydarzenia organizujemy kolektywnie, w poziomej strukturze - bez dyrekcji. Staramy się wypracować nowy sposób zarządzania organizacją kulturalną.

Wydarzenie FB nadchodzącej edycji

do góry
Poprzednia wersja strony ASP