• miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 103.61 KB

Zapraszamy do udziału w konkursie „Poskromienie cukrzycy” Zadaniem konkursowym jest przygotowanie plakatu, który będzie nawiązywać do tematu konkursu i zwróci uwagę na najgroźniejsze powikłania cukrzycy takie jak udar mózgu czy zawał serca. Mecenasem i jurorem projektu jest Andrzej Pągowski. P

 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 29.15 KB
 • plakat.jpg
  Filename: plakat.jpg
  Size: 43.24 KB

New Polish Poster to projekt kuratorski, który ma na celu promocję polskiej sztuki i kultury za granicą, ze szczególnym uwzględnieniem projektowania graficznego, ilustracji i plakatu. Projekt skupia się również na rozwijaniu współpracy w tych dziedzinach pomiędzy Polską a innymi krajami, w szczególności Szkocją.

 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 140.57 KB
 • plakat.jpg
  Filename: plakat.jpg
  Size: 165.46 KB

Zalando Lounge c/o Zalando SE serdecznie zaprasza do udziału w konkursie wzorniczym Zalando Lounge,którego zadaniem jest zaprojektowanie wzoru materiałowej torby, która będzie wywoływać chwilę szczęścia w codziennym życiu i wzmacniać ogólną świadomość bycia szczęśliwym.

Wszystkie pomysły będą oceniane przez profesjonalne jury według następujących kryteriów:

 • wykonanie zadania zgodnie z tematem,
 • kreatywność i pomysł,
 • praktyczna wykonalność projektu na materiałowej torbie.

Trzy najlepsze propozycje zostaną nagrodzone nagrodami pieniężnymi i bonami:

 1. miejsce: 4.000 zł + bon Zalando Lounge o wartości 1.200 zł
 2. miejsce: 2.000 zł + bon Zalando Lounge o wartości 800 zł
 3. miejsce: 1.000 zł + bon Zalando Lounge o wartości 400 zł

Wszyscy zainteresowani (studenci, osoby kreatywne i wszystkie zainteresowane), mogą wziąć udział w konkursie w okresie od 15.04.2019 do 31.10.2019. Minimalny wiek uczestników wynosi 18 lat.

Do 31.10.2019 należy dostarczyć następujące dokumenty:

 1. graficzne przedstawienie wzoru,
 2. opis pomysłu wzoru na maks. pół strony A4,
 3. krótki opis uczestnika (imię i nazwisko, data urodzenia, informacja o aktualnym kierunku studiów lub pracy) na maks. pół strony A4.


Wszystkie materiały należy przesłać w formie pliku PDF na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozostałe informacje o konkursie dostępne są na stronie organizatora

 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 127.71 KB

Z tej okazji 75. rocznicy założenia Muzeum na Majdanku, został ogłoszony konkurs otwarty na mural upamiętniający tę rocznicę. Zachęcamy do udziału wszystkich, którym bliska jest ta forma artystycznego wyrazu.

Valtra Inc. develops, manufactures, markets and services Valtra tractors.

How do you envision the multipurpose machine of the future supporting these two seemingly contradictory things? How will people use driverless technology? Looking at the bigger picture, how do you think digitalization will help us and how will it make farmers´ lives easier in the future? Show us your vision of how the Valtra MultiPurpose Vehicle will change the way we see tractors in 2030!

Take part in the competition!

Who can participate:

Participation is free of charge and competition is open for individuals or teams (up to three members)

 • Designers
 • Academic Design students
 • Design studios
 • Automotive Suppliers

How to enter:

 • Participation is free of charge
 • Registration is required.
 • Entries via internet: Visit http://www.valtra.com/designchallenge. Complete and submit the online Valtra Design Challenge Entry Form with all accompanying required materials.
 • Entry forms must be accompanied by photographs, drawings and/or computer-generated images (max. 6 pcs per submission).
 • Incomplete entry forms are subject to disqualification.

Prize:

 • 1st prize: 10 000€
 • 2nd prize 3 000€
 • 3nd prize 1 000€
 • Honourable mention

Winners will be announced (from 3 finalists) at EIMA Show in Italy 07.11.2018.
Valtra covers travel and accommodation expenses for one person of each team.

Competition launch 23.4.2018 – Competition close 23.09.2018

More information: designchallenge.valtradev.com

 • plakat.jpg
  Filename: plakat.jpg
  Size: 64.96 KB
 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 25.24 KB

Artyści! Rzemieślnicy! Majsterkowicze!

Najwyższy czas stanąć w szranki na polu kreatywności. Dajemy Wam możliwość udziału w niecodziennym konkursie na projekt przedmiotu lub obiektu artystyczno-użytkowego. Zapraszamy zarówno twórców indywidualnych, jak i zespoły artystów.

Oczekujemy projektów instalacji, realizacji typu site-specific, przedmiotów użytkowych lub czysto artystycznych, które będą możliwe do realizacji z wykorzystaniem materiałów i narzędzi dostępnych w typowym markecie budowlanym.

Działanie odbywa się w ramach projektu Sztuka na Giełdzie. Jest to coroczna akcja artystyczna, składająca się z kilkunastu interwencji twórczych, odbywających się w przestrzeniach handlowych Lublina. Miejsca z pozoru niekojarzone ze sztuką stają się na jeden dzień polem działań artystów. Powstają ekspozycje, stoiska, instalacje i happeningi wpisujące się w krajobraz i starające się z nim korespondować. Dochodzi do swoistej konfrontacji sztuki z często niespodziewającym się tego odbiorcą – klientem bazaru. Wierzymy, że takie zderzenie może być interesujące i inspirujące dla obu stron. Tematyka realizowanych prac często porusza aktualne problemy społeczne i je interpretuje. Chociaż zazwyczaj są to trudne kwestie, to jednak warte uwagi ze względu na swój krytyczny i twórczy charakter.

W tegorocznej odsłonie konkursu działanie będzie realizowanie na terenie jednego z lubelskich marketów budowlanych. Konkurs składa się z dwóch etapów:

Pierwszy – kwalifikacyjny – polega na przedstawieniu koncepcji przedmiotu użytkowego bądź obiektu artystycznego możliwego do realizacji za pomocą materiałów i narzędzi dostępnych w markecie budowlanym. Ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wybierze projekty, które staną w szranki o nagrodę główną – 5000 zł.

Drugi – twórcy indywidualni lub zespoły artystów / rzemieślników, korzystając z dostępnych tam narzędzi i materiałów, stworzą przedmiot wytypowany do udziału w finale konkursu. Suma nagród głównych (pierwsze, drugie i trzecie miejsce) to 10.000 zł. Komisja konkursowa ma możliwość przyznania także dwóch nagród pocieszenia (po 500 zł każda)

Prosimy o przesyłanie projektów i opisów koncepcji na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (dopiskiem: ART MAJSTER) do 31 lipca 2018 roku. Zgłaszający może zaproponować jeden lub kilka pomysłów.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub dzwoniąc na numer telefonu: 81 466-61-22.

Pozostałe informacje o konkursie dostępne są na stronie: rewiry.lublin.pl

 • miniatura
  Filename: kokofy_new.jpg
  Size: 8.82 KB

Organizatorem Piątej edycji konkursu małych form filmowych KOKOFY organizowanego w ramach Folk Film FestiwalSianów 2018 jest Centrum Kultury w Sianowie.

Udział w konkursie jest dobrowolny. Udział w konkursie jest bezpłatny.Każdy z uczestników konkursu może zgłosić maksymalnie trzy prace w dowolnie wybranych kategoriach określonych w §3, pkt 8. Każdy z zainteresowanych ma prawo rokrocznie brać udział w konkursie.

Przedmiotem konkursu jest 60-sekundowy film nagrany w technice cyfrowej. Film powinien zawierać w sobie elementy, pozwalające na jednoznaczne powiązanie go z kultura wiejską.

Nadesłany film powinien dotyczyć jednej z poniższych kategorii:

 • fabuła,
 • forma,
 • mini dokument.

Prace konkursowe można przesyłać do 25 czerwca 2018 roku.
Dozwolone są dwa sposoby przesyłania prac:

 1. za pośrednictwem strony www.folkfilm.pl
 2. w przypadku, kiedy Autor nie może przesłać filmu za pośrednictwem strony, może przesłać lub dostarczyć pracę osobiści na nośniku zewnętrznym (płyta DVD, Blu-Ray, pendrive) na adres:
  Centrum Kultury w Sianowie
  Marek Jackowski
  Plac pod Lipami 9
  76-004 Sianów
  z dopiskiem na kopercie: „jednominutówki”

Do wygrania w konkursie są nagrody pieniężne:

 • I nagroda – 3000 zł
 • II nagroda – 2000 zł
 • III nagroda – 1000 zł

We wszystkich sprawach związanych z konkursem należy kontaktować się z Kuratorem konkursu: (Marek Jackowski, tel. 605-054-930, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

Pozostałe informacje o konkursie dostępne są na stronie: folkfilm.pl/kokofy/o-konkursie

Zapraszamy do udziału w X edycji Konkursu „Zabawka Przyjazna Dziecku”. Niezmiennie, jak i w poprzednich edycjach, Konkurs kierujemy do wszystkich chętnych, pełnoletnich twórców, artystów, projektantów, studentów, absolwentów szkół plastycznych, producentów zabawek.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie w terminie do 31 października 2018 roku zabawki (-ek) wraz z kartą zgłoszenia na adres Organizatora:

Muzeum Zabawek i Zabawy pl. Wolności 2 25-367 Kielce
z adnotacją na przesyłce: X Konkurs „Zabawka przyjazna dziecku”
Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie 3 prace.

Jury konkursu oceni prace pod względem kryteriów:

 • oryginalność, niepowtarzalność, inwencja twórcza autora; w przypadku znanych już zabawek liczymy na przedstawienie nowych rozwiązań,
 • wykonanie techniczne i dobór materiałów,
 • estetykę zabawki, jej wartość artystyczną,
 • funkcjonalność zabawki (cechy zabawowe i dydaktyczne),
 • bezpieczeństwo zabawki,
 • w przypadku zabawek wykonanych przez twórców ludowych elementy ludowości, tj. wyraźnej inspiracji stylistycznej lub rozwinięcie znanego wzoru tradycyjnego.

Ustala się następujące kategorie konkursowe:

 • Zabawki wdrożone do produkcji
 • Zabawki ludowe
 • Zabawki artystyczne, prototypy

Ogólna pula nagród w konkursie wynosi: 11.000 zł plus nagroda Targów Kielce w postaci darmowego stoiska na Targach Kids'Time 2019r.

Jeżeli wśród zgłoszonych prototypów znajdzie się taki, który zostanie uznany przez jury za potencjalny gadżet reklamowy miasta Kielce, otrzyma nagrodę Dyrektora Muzeum Zabawek i Zabawy.

Pytania prosimy kierować na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynatorzy projektu: Renata Pronobis i Marlena Chudzik

Wszelkie informacje na stronie: www.muzeumzabawek.eu w zakładce KONKURSY oraz na Facebooku.

 • miniatura
  Filename: swieza-kre.jpg
  Size: 19.7 KB
 • plakat.jpg
  Filename: plakat.jpg
  Size: 19.16 KB

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczął się nabór do VIII edycji Przeglądu Młodej Sztuki "Świeża Krew".

Przegląd Młodej Sztuki „Świeża Krew” to ogólnopolski konkurs dedykowany młodym artystom: absolwentom kierunków artystycznych polskich uczelni wyższych, którzy dyplom ukończenia studiów uzyskali w roku bieżącym lub poprzedzającym daną edycję konkursu. Zwieńczeniem Przeglądu – który odbywa się nieprzerwanie od 2011 roku – jest wystawa pokonkursowa prezentująca prace zakwalifikowane do etapu finałowego.

Spośród nich decyzją jury przyznawane jest Grand Prix w dwóch kategoriach: 1) malarstwo oraz 2) formy przestrzenne. Finaliści mają również szansę zostać uhonorowani wyróżnieniem bądź Nagrodą Publiczności.

Prace do konkursu można nadsyłać do 24.08.2018.

Więcej informacja na stronie www.socato.pl

do góry
Poprzednia wersja strony ASP