• miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 75.35 KB

Zapraszamy do udziału w 3. Międzynarodowym Triennale Rysunku Studentów, organizowanym przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach.

Organizowany już po raz trzeci przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach, Międzynarodowy Przegląd Rysunku staje się kluczową prezentacją tej dyscypliny, potwierdzając jej naczelne miejsce w edukacji artystycznej. W poprzednich edycjach konkurs ukazał wielki potencjał drzemiący w medium, ujawnił możliwości przełamywania swego terytorium i odkrywania nowych terenów. Zakres tematyczny prac i bogactwo stylistyk przełamywały tradycje akademickie, poszukując rysunku wyzwolonego z obciążeń, idącego własnym tropem.

Taki obraz rysunku zdecydowanie broni jego kluczowej funkcji, jaką jest podstawa doświadczania twórczego, zwłaszcza w programach uczelni artystycznych. Jest gwarantem swobodnego, autentycznego rozwoju młodych artystów w poszukiwaniu własnego języka, w konstruowaniu własnej tożsamości artystycznej, wolnej od uzależnień i głosów z zewnątrz.

Założenia

 1. W konkursie mogą brać udział studenci Wyższych Szkół Artystycznych z Polski i z zagranicy.
 2. Kwalifikacji prac na wystawę będą podlegać manualne dzieła rysunkowe, wykonane w technice dowolnej na cienkim podłożu (papier, folia...), których dłuższy bok nie przekracza 140 cm. Prace na twardych podkładach (płyta, deska, blejtram, szkło..), jak i rysunki oprawione w szyby nie będą kwalifikowane. Organizator nie dopuszcza do konkursu prac wykonanych technikami komputerowymi.
 3. Każdy uczestnik może nadesłać do trzech prac powstałych w trakcie studiów, w uczelni bądź poza nią, w latach 2018 – 2019. W konkursie mogą brać udział również absolwenci – dyplomanci z 2019 roku.
 4. Kwalifikacja prac do konkursu ma charakter dwustopniowy.

Organizatorzy przewidują w konkursie nagrody finansowe:

GRAND PRIX – 10000 zł,
I Nagroda – 5000 zł,
II Nagroda – 3000 zł,
III Nagroda – 2000 zł
oraz wyróżnienia honorowe.

Formularz rejestracji on-line będzie dostępny do 31. 12. 2019

Link do rejestracji

asp.katowice.pl

Regulamin i zgłoszenie

 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 42.84 KB
 • plakat.jpg
  Filename: plakat.jpg
  Size: 50.07 KB

Zapraszamy do udziału w 9. Triennale Młodych – open call „Dążymy do ideału, chcemy zmieniać świat na lepszy” organizowanym przez Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Triennale odbędzie się w dniach 18.04.2020 – 07.06.2020 r.

 • plakat.jpg
  Filename: plakat.jpg
  Size: 355.85 KB
 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 145.01 KB

Zapraszamy studentów ASP do udziału w trzeciej edycji konkursu „Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego”. Działania zgodne z ideą gospodarki obiegu zamkniętego są priorytetem dla krajów Unii Europejskiej. Rosnące zainteresowanie rozwiązaniami gospodarki cyrkularnej to zarówno wyraz chęci sprostania wymogom stawianym przez prawo i konsumentów, jak i przyjęcie odpowiedzialności wobec społeczeństwa i środowiska.

 • plakat.jpg
  Filename: plakat.jpg
  Size: 186.6 KB
 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 139.58 KB

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych pod hasłem „Jak widzę wolność – czym jest dziś dla mnie”.

 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 142.32 KB
 • plakat.jpg
  Filename: plakat.jpg
  Size: 244.7 KB

Fotofestiwal - Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi ogłasza nabór projektów w ramach Fotofestiwal Open Call 2020! Prace można przesyłać do 4 grudnia 2019. Formuła konkursu jest otwarta i nie zakłada ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych.

 • plakat.jpg
  Filename: plakat.jpg
  Size: 59.45 KB
 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 54.64 KB

Zapraszamy do udziału w konkursie malarskim o Nagrodę Eibischa przyznawaną przez Fundację im. Franciszki Eibisch.

Fundacja im. Franciszki Eibisch została powołana zgodnie z wolą prof. Eugeniusza Eibischa, wybitnego malarza kolorysty. Każdego roku Fundacja przeprowadza przeznaczony dla młodych malarzy konkurs o Nagrodę Eibischa. Celem konkursu jest promocja wyróżniających się osiągnięciami młodych artystów malarzy, których działalność artystyczna przyczynia się do rozwoju polskiego malarstwa oraz twórczego podejmowania zagadnień artystycznych i aktywnego uczestnictwa w rozwoju kultury plastycznej.

do góry
Poprzednia wersja strony ASP