Miło nam poinformować, że w dniu 18 listopada 2016 r. w Galerii ZPAP „KIERAT 1 " w Szczecinie, odbył się wernisaż interdyscyplinarnej wystawy pt. „Pomiędzy”. Na wystawie prezentowana jest sztuka z ośmiu ośrodków akademickich w Polsce. Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi reprezentuje dwoje artystów, z dziedziny malarstwa dr hab. Aleksandra Gieraga i rzeźby: dr hab. Zbigniew Dudek.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Barbary Hanuszkiewicz pt. "Songkran", który odbędzie się w Galerii Look (ul. Wojska Polskiego 121, budynek Centrum Promocji Mody, II piętro) w dniu 7 grudnia 2016 r. (środa) o godz. 13.00. Na prezentowaną kolekcję etniczną składają się ubiory i fotografia. Wystawa towarzysząca projektowi "One Asia" będzie czynna do 10 stycznia 2017 roku.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "Zimna Piwnica", który odbędzie się 12 grudnia 2016 r. (poniedziałek) o godz. 13.00 w Galerii Hol (budynki CPM-CNiS Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121). Na ekspozycji prezentowane będą prace pedagogów Wydziału Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Wystawa będzie czynna do 2 stycznia 2016 r.

Miło nam poinformować, że w Galerii Otwarta w Sandomierzu (Rynek 2) można oglądać wystawę dokonań absolwentów Katedry Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi pt. „Wspólny punkt widzenia”. Wystawa obchodzi mały jubileusz, już po raz piąty prezentujemy prace naszych byłych studentów, każdy z nich po zakończeniu edukacji w naszej Katedrze uczestniczy jednorazowo w wystawie. Dotychczas prezentowaliśmy prace 48 autorów.

Mamy zaszczyt serdecznie zaprosić na wernisaż wystawy prac studentów Pracowni Projektowania Krojów Pism i Kaligrafii prowadzonej przez prof. ASP Łukasza Chmielewskiego, który odbędzie się dnia 13. grudnia 2016 r. (wtorek) o godz 13.00 w Galerii 101-121 w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 121, pawilon B, korytarz). Prace zrealizowane podczas warsztatów ze studentami w ISIA Urbino /Istituto Superiore per le Industrie Artistiche/ oraz Letnich Kursów PATA w ASP w Łodzi w 2016 roku. Ekspozycja będzie czynna do 31 stycznia 2017 r.

Już po raz trzeci Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi organizuje świąteczną edycję Targów sztuki studenckiej. Na ponad 40 stoiskach będzie można kupić* autorską biżuterię, galanterię, odzież, prace malarskie, graficzne oraz wiele innych, które zaprezentują studenci wszystkich wydziałów Akademii.

do góry