Inne wystawy

Filename: miniaturka.jpg
  • plakat
    Filename: plakat mały.jpg

Zapraszamy do obejrzenia wspólnej wystawy studentek i studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi „Martwa natura”.

Wystawa będzie prezentowana w dwóch lokalizacjach – warszawskiej i łódzkiej.

Cukry Praga
11 Listopada 10 A, Warszawa
Wernisaż: 17.06.2022 r., godz. 19.00
Czas trwania wystawy: 17-19.06.2022 r.

Akademickie Centrum Designu
Księży Młyn 13/15, Łódź
Wernisaż: 30.06.2022 r., godz. 18.00
Czas trwania wystawy: 30.06-2.07.2022 r.
Godziny otwarcia: pt. 13.00 – 18.00, sob. 12.00-18.00

Kuratorkami wystawy są Ewa Łuczak i Katarzyna Kozyra.

Studentki i studenci biorący udział w wystawie:

• Alicja Banasik,
  • Mateusz Danecki,
  • Julia Grabowska,
  • Katarzyna Kalicka,
  • Kalina Kazimierczak,
  • Ola Kochańska,
  • Kacper Kokoszka,
  • Jacek Kowalski,
  • Maja Królikowska,
  • Beata Krześlak,
  • Paweł Lorens,
  • Jerzy Mróz,
  • Julia Połchowska,
  • Agata Rynkowska,
  • Justyna Szewczuk.

„Martwa natura” to wystawa studentek i studentów dwóch pracowni: Podstaw Dokumentacji i Kreacji Cyfrowej w Rzeźbie pod opieką Ewy Łuczak (Wydział Rzeźby, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Koło naukowe "Fotomontaż") oraz Praktyki Projektu Artystycznego pod opieką Katarzyny Kozyry (Instytut Edukacji Artystycznej, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi).

Pomysł wspólnego działania studentek i studentów z dwóch różnych uczelni artystycznych zrodził się ze spotkania Katarzyny Kozyry i Ewy Łuczak. Wymiana doświadczeń dydaktycznych artystek zaowocowała ciekawością, w jaki sposób do tego samego zagadnienia podejdą osoby studiujące w ich pracowniach, które prowadzą odpowiednio w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Warszawie.

Martwa natura to pierwsze zadanie fotograficzne dla osób na I roku Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP. Polega na obiektywnym i subiektywnym sfotografowaniu zaaranżowanej kompozycji – na próbie oddania jej „obiektywnych” cech oraz subiektywnym spojrzeniu poprzez zmiany kadru i oświetlenia.

Martwa natura w tradycyjnym rozumieniu to kompozycja składająca się z przedmiotów wybranych ze względów kompozycyjno-estetycznych lub symbolicznych. Postać ludzka w niej nie występuje. Jednym z zadań postawionych przed studentkami i studentami było wkomponowanie w pracę swojego ciała w znaczeniu dosłownym lub metaforycznym.

Narzędzia, jakimi mieli się posłużyć, to fotografia i wideo. Drugim warunkiem realizacji zadania było zinterpretowanie kompozycji w dwóch przestrzeniach – studyjnej i plenerowej.

Kuratorki wystawy
Ewa Łuczak i Katarzyna Kozyra