Typ studiów:

stacjonarne I stopnia
stacjonarne II stopnia

Nr sali: 114, 19 (budynek przy ul. Franciszkańskiej 76/78)

Charakterystyka:

Pracownia w ogólnym zarysie jest miejscem, gdzie studenci II i III roku naPracownia w ogólnym zarysie jest miejscem, gdzie studenci II i III roku napoczątku poznają podstawy budowy narracji filmowej to znaczy wielkośćplanów filmowych jako podstawa języka filmowego , montaż filmowy costanowi istotny kreatywny wkład w finalne dzieło filmowe i jest bezpośredniozwiązany ze zdjęciami i reżyserią . W pracowni wykonywane są ćwiczeniazbiorowe kamerą cyfrową, którą staram się aby dla studentów stała się nowymnarzędziem w rękach młodych ludzi kształcących się w różnych dziedzinachplastycznych . Realizacja filmowych etiud indywidualnych to podstawazaliczenia przedmiotu . Pracownia Realizacji Filmowej i Telewizyjnejwspółpracuje z pracowniami Animacji i Pracowni Scenografii i Kostiumu przyrealizacji prac praktycznych, jako aneksów do dyplomów licencjackich.