Typ studiów:

stacjonarne II stopnia

Nr sali: 17

Charakterystyka:

Specyfika związana z projektowaniem wnętrz dla kultury i rozrywki takich jak np.: kluby, puby, dyskoteki, kawiarnie oraz inne przestrzenie przeznaczone na różne wydarzenia kulturalne, wyraźnie wyodrębnia się z bardzo szerokiego zakresu wnętrz użyteczności publicznej. Z jednej strony jest większości (szczególnie studentom) doskonale znana od strony użytkowej, z drugiej występuje u początkujących projektantów niewielka znajomość procesów i zasad wpływających na poprawność rozwiązań. W znajdowaniu odpowiednich niezbędna jest współpraca z doświadczonymi menadżerami i inwestorami znającymi długoletnie procesy funkcjonalne w odniesieniu do podjętych decyzji projektowych.

Pracownia w swoim programie obejmuje wiedzę często wymykającą się wyuczonym wcześniej regułom. Materiał podawany studentom zawiera informację o sposobach kształtowania przestrzeni zgodnie z jego specyficznym przeznaczeniem oraz wpływu poszczególnych rozwiązań na sposób i jakość użytkowania. Obejmuje problemy związane z materiałami wykończeniowymi, instalacjami, oświetleniem i ergonomią oraz przepisami i normami. Szczegółowo dotyka problematyki związanej z dokumentacją techniczną niezbędną do właściwego realizacji dzieła.