Aktualności

0

Wznawiamy nabór do Akademii Kreatywnego Seniora w semestrze letnik roku akademickiego 2022/2023. Jest to cykl zajęć realizowanych w formule nawiązującej do Uniwersytetu III Wieku. 

W programie odbędą się zajęcia z malarstwa, rysunku, tkaniny i ilustracji oraz wykłady z historii sztuki, prowadzone przez dyplomowanych pracowników akademickich. 

Rekrutacja trwa do 5 lutego br. Zajęcia rozpoczną się po koniec lutego i potrwają do końca czerwca.

Zapisy odbywają się telefonicznie 42 25 47 610 lub mailowo: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Program:

Łącznie odbędzie się 61 godzin zajęć, na które składać się będą następujące zagadnienia: 

Malarstwo: 24 godziny lekcyjne (zajęcia praktyczne)

Podczas pierwszych zajęć uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z martwą naturą i zapoznają się z kluczowymi problemami w dziedzinie malarstwa. Następne poznawać będą różnych technik malarskie, m.in. akryl, olej, akwarela.

Prowadzący: mgr Izabela Krześlak

Rysunek: 12 godzin lekcyjnych (zajęcia praktyczne)

To głównie praca z martwą naturą i poznawanie różnych technik rysunkowych, m.in. ołówek, węgiel, tusz.

Prowadzący: mgr Izabela Krześlak

Tkanina: 9 godzin lekcyjnych (zajęcia praktyczne)

Uczestnicy dowiedzą się jak przygotować własną ramkę tkacką, poznają różne sploty tkackie oraz nauczą się projektować wzór ze splotów. 

Prowadzący: mgr Tomasz Frasoński

Ilustracja: 12 godzin lekcyjnych (zajęcia praktyczne)

Zajęcia z ilustracji obejmować będą łączenie różnych technik rysunkowych i ilustracyjnych. 

Prowadzący: dr Marzena Łukaszuk

Historia sztuki: 4 godziny lekcyjne (wykłady)

Zajęcia teoretyczne w formie wykładów wraz z projekcjami.

Prowadzący: dr Łukasz Sadowski


Podczas zajęć w tym semestrze poruszane będą zagadnienia z kompozycji, perspektywy i teorii koloru. Planowany jest również plener wyjazdowy oraz wystawa podsumowująca cały semestr pracy. 

Korzyści:

  • Podczas jednego semestru uczestnicy zdobędą i pogłębią wiedzę z zakresu sztuki, rozwiną kreatywne myślenie, a zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystają następnie we własnej twórczości. 
  • Program zajęć jest odpowiedni dla osób początkujących, jak również posiadających już doświadczenie w dziedzinie sztuk plastycznych. Z uwagi na te różnice, będzie on dostosowany do poziomu grupy. Będzie też możliwość pracy z poszczególnymi osobami nad bardziej zaawansowanymi projektami. 
  • Istotnym aspektem Akademii Kreatywnego Seniora jest systematyczna praca w relacji uczeń-mistrz, która przebiega w sposób indywidualny, z odpowiednim czasem na korekty i wymianę myśli.
  • Zajęcia odbywać się będą w profesjonalnych pracowniach twórczych Akademii Sztuk Pięknych. 
  • Seniorzy będą też korzystać z codziennej atmosfery studenckiej – ze względu na to, że zajęcia odbywać się będą równolegle do zajęć dziennych, od poniedziałku do środy w godzinach porannych. 

Warunki organizacyjne:

  • Rekrutacja na zajęcia w Akademii Kreatywnego Seniora w semestrze letnim roku akademickiego 2022/2023 odbędzie się w dniach 23 stycznia - 5 lutego 2023 r.
  • Uczestnikiem może być osoba, która w roku rozpoczęcia zajęć skończy co najmniej 55. rok życia.
  • Zajęcia odbywać się będą stacjonarnie, w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach porannych i przedpołudniowych (zgodnie z harmonogramem), w budynku głównym (ul. Wojska Polskiego 121, 91-726 Łódź).
  • Uczestnicy są zobowiązani przynieść na zajęcia swoje materiały. Listę tych materiałów wraz z harmonogramem zajęć otrzymają na spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się w połowie lutego br. Dokładny termin spotkania zostanie przekazany mailowo wszystkim zapisanymi uczestnikom AKS, po zakończonej rekrutacji.

W przypadku niezapisania się na zajęcia co najmniej 25 osób Koordynator Akademii Kreatywnego Seniora może podjąć decyzję o ich nieuruchomieniu. W takiej sytuacji Akademia zwróci wszystkie wpłacone opłaty na konta wpłacających.

Koszt:

Opłata za zajęcia wynosi 400 zł za cały semestr. Wnoszona jest jednorazowo podczas rekrutacji. 
O kolejności zgłoszeń decyduje data wpływu otrzymanej płatności. Wpłat należy dokonywać na rachunek bankowy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi:

59 1130 1163 0014 7148 7820 0028

W treści przelewu należy wpisać: imię i nazwisko uczestnika zajęć Akademii Kreatywnego Seniora (Przykład: ANNA NOWAK)

Zapisy odbywają się telefonicznie 42 25 47 610 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w treści podając imię i nazwisko uczestnika zajęć AKS.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem AKS zamieszczonym w zakładce Dokumenty.

do góry