Strona główna P Kazimierz Piotrowski

Kazimierz Piotrowski

Wydział Sztuk Wizualnych
Kazimierz Piotrowski

dr Kazimierz Piotrowski (ur. w 1964) – historyk, krytyk i filozof sztuki. W latach 1984 - 89 studiował historię sztuki i dodatkowo filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Rozprawę doktorską Awangarda w defensywie. Chwistek, Strzemiński, Hiller i Ozenfant, Gleizes w latach 30-tych, napisana pod kierunkiem prof. Stefana Morawskiego, obronił w 2000 roku w Instytucie Sztuki PAN w 2000 roku. Od 1990 do 2003 roku pracował w Muzeum Narodowym w Warszawie, pełniąc jako kustosz w 2001 roku funkcję kuratora Zbiorów Rzeźby, a następnie kuratora Muzeum Rzeźby im. X. Dunikowskiego w Królikarni. W roku akademickim 2003/2004 wykładał estetykę w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Warszawie, w następnym 2004 / 2005 roku historię sztuki w Instytucie Edukacji Plastycznej Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz filozofię kultury na Wydziale Edukacji Wizualnej ASP w Łodzi. Od 2005 roku jest adiunktem w Katedrze Teorii i Historii Sztuki ASP w Łodzi, gdzie wykłada filozofię i historię sztuki XX wieku, w tym malarstwa współczesnego, oraz wybrane zagadnienia sztuki aktualnej. Jest autorem ponad 220 publikacji z zakresu krytyki, historii i filozofii sztuki XX i XXI wieku, oraz kuratorem wystaw.

WYBRANE PUBLIKACJE, KONFERENCJE I WYSTAWY

- POBERZ -