Strona główna
Wydarzenia


Festiwal Punkty Widzenia - podsumowanie

miniOd 13 do 15 kwietnia 2012 r. w łódzkiej Galerii Manhattan odbywał się II Ogólnopolski Festiwal Sztuki Wideo „Punkty Widzenia”. Partnerami organizacyjnymi tego przedsięwzięcia były Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Stowarzyszenie Kultura Aktywna. Wydarzenie objęła patronatem honorowym Prezydent Miasta Łodzi, Hanna Zdanowska.

Więcej…
 
Sukces dyplomantki Katedry Ubioru

miniKatarzyna Ditrich-Paturalska, dyplomantka Katedry Ubioru ASP w Łodzi, zakwalifikowała się ze swoją kolekcją dyplomową „Coś za coś” zrealizowaną w Pracowni Projektowania Obuwia i Wyrobów Skóry pod kierunkiem prof.Irminy Aksamitowskiej do ścisłego finału międzynarodowego konkursu Mittelmoda. Konkurs ten organizowany od 1993 r. we włoskim miescie Gorizia (www.mittelmoda.com) jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w swojej dziedzinie; jego organizatorzy współpracują z 620 szkołami projektowania z 65 krajów. W finale tegorocznej edycji Katarzyna Ditrich-Paturalska będzie konkurować - jako jedyny reprezentant Polski - z 23 studentami z 19 krajów świata.

Więcej…
 
Nagroda dla studentki WSW

miniEwa Błaszczyńska, studentka Pracowni Światła w Teatrze, Filmie i Telewizji na Wydziale Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi, zdobyła III nagrodę w przeglądzie konkursowym II Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Wideo „Punkty Widzenia”. Wyróżniony film „Buncyk” powstał pod opieką artystyczną dr. Tomasza Edelmana. To dokumentalna forma etiudy filmowej, opowiadająca o samotności, poświęceniu i spełnieniu młodego rolnika.

Więcej…
 
Informacja dot. Pracowni CYCERON

uwagaW związku z rozpoczęciem szkolenia w zakresie:

WYKORZYSTANIA TECHNOLOGII MULTIMEDIALNYCH ORAZ ANIMACJI 3D W PROJEKTOWANIU PREZENTACJI I AUTOKREACJI

WYKORZYSTANIA ZASAD DOBORU UBIORU I JEGO ELEMENTÓW W AUTOPREZENTACJI ORAZ KREOWANIU PROFESJONALNEGO WIZERUNKU FIRMY - DRESS CODE KADRY MENEDŻERSKIEJ

Więcej…
 
Wydział Sztuk Wizualnych w Kazaniu

miniW pierwszych dniach kwietnia 2012 roku mgr Maciej H. Zdanowicz – asystent w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. nadzw. Aleksandry Gieragi na Wydziale Sztuk Wizualnych, doktorant w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, uczestniczył w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Galeyev Readings”. Wydarzenie to miało miejsce w ramach jubileuszów 140. rocznicy urodzin Aleksandra N. Skriabina oraz 50-lecia działalności Instytutu Estetyki Eksperymentalnej „Prometeusz”, afiliowanego przy Uniwersytecie Technicznym w Kazaniu i Tatarstańskiej Akademii Nauk. To jedna z niewielu jednostek artystyczno-badawczych wyspecjalizowanych w dziedzinie synestezji, korespondencji sztuk wizualnych i muzyki. Referat Macieja H. Zdanowicza pt. „Phenomenon of Visual Music in Polish Modern Art”, poświęcony m.in. twórczości profesora łódzkiej ASP, Antoniego Starczewskiego, został opublikowany w zbiorowej księdze monograficznej w języku angielskim i rosyjskim.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

Strona 94 z 130
English (United Kingdom)