Strona główna
Wydarzenia


Nagroda dla studentki WSW

miniEwa Błaszczyńska, studentka Pracowni Światła w Teatrze, Filmie i Telewizji na Wydziale Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi, zdobyła III nagrodę w przeglądzie konkursowym II Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Wideo „Punkty Widzenia”. Wyróżniony film „Buncyk” powstał pod opieką artystyczną dr. Tomasza Edelmana. To dokumentalna forma etiudy filmowej, opowiadająca o samotności, poświęceniu i spełnieniu młodego rolnika.

Więcej…
 
Informacja dot. Pracowni CYCERON

uwagaW związku z rozpoczęciem szkolenia w zakresie:

WYKORZYSTANIA TECHNOLOGII MULTIMEDIALNYCH ORAZ ANIMACJI 3D W PROJEKTOWANIU PREZENTACJI I AUTOKREACJI

WYKORZYSTANIA ZASAD DOBORU UBIORU I JEGO ELEMENTÓW W AUTOPREZENTACJI ORAZ KREOWANIU PROFESJONALNEGO WIZERUNKU FIRMY - DRESS CODE KADRY MENEDŻERSKIEJ

Więcej…
 
Wydział Sztuk Wizualnych w Kazaniu

miniW pierwszych dniach kwietnia 2012 roku mgr Maciej H. Zdanowicz – asystent w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. nadzw. Aleksandry Gieragi na Wydziale Sztuk Wizualnych, doktorant w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, uczestniczył w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Galeyev Readings”. Wydarzenie to miało miejsce w ramach jubileuszów 140. rocznicy urodzin Aleksandra N. Skriabina oraz 50-lecia działalności Instytutu Estetyki Eksperymentalnej „Prometeusz”, afiliowanego przy Uniwersytecie Technicznym w Kazaniu i Tatarstańskiej Akademii Nauk. To jedna z niewielu jednostek artystyczno-badawczych wyspecjalizowanych w dziedzinie synestezji, korespondencji sztuk wizualnych i muzyki. Referat Macieja H. Zdanowicza pt. „Phenomenon of Visual Music in Polish Modern Art”, poświęcony m.in. twórczości profesora łódzkiej ASP, Antoniego Starczewskiego, został opublikowany w zbiorowej księdze monograficznej w języku angielskim i rosyjskim.

Więcej…
 
29. Konkurs Strzemińskiego - nagrody

mini26 kwietnia 2012 r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród 29. edycji Konkursu im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne. Konkurs jest największym przedsięwzięciem artystycznym ASP w Łodzi, prezentującym rozwój twórczy studentów w dziedzinie malarstwa, rysunku, rzeźby, grafiki artystycznej i fotografii. Swoje prace mogą prezentować w jego ramach studenci studiów dziennych od III roku wzwyż oraz studiów magisterskich uzupełniających.

Więcej…
 
Dni otwarte Wydziału Sztuk Wizualnych

miniWydział Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi zaprasza na dni otwarte, organizowane w ramach XII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki 19, 20 i 21 kwietnia 2012 r. (ul. Franciszkańska 76/78, od 10.00 do 15.00). Impreza adresowana jest do kandydatów na studia w łódzkiej ASP oraz wszystkich zainteresowanych specyfiką studiów w wyższej uczelni plastycznej.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

Strona 94 z 130
English (United Kingdom)