Strona główna
Wydarzenia


Inspiracje strojem historycznym - wykład

biala fabryka-miniCentralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w otwartym wykładzie „Ubiór czy kostium? Inspiracje strojem historycznym” – część II: „Orientalna, pastoralna i historyczna forma kostiumologiczna”. Prelegentem będzie Katarzyna Witas-Nowacka, adiunkt w Dziale Odzieży CMW.

Więcej…
 
Honor Academicus dla Jacka Grudnia

mini14 października 2012 r. rozstrzygnięta została III edycja konkursu Honor Academicus. Statuetką wyróżniony został red. Jacek Grudzień z TVP Łódź za swój telewizyjny cykl "Łódź kreatywna". Do tegorocznej Nagrody Honor Academicus nominowani byli jeszcze: red. Anna Groblińska z Radia Łódź, Piotr Borowski z TVN24  oraz zespół redakcyjny Polskiej Agencji Prasowej - Jacek Walczak i Kamil Szubański.

Więcej…
 
Inauguracja roku akademickiego 2012/13

plakat inauguracja-mini6 października 2012 r. w gmachu Centralnego Muzeum Włókiennictwa (ul. Piotrkowska 282) odbyła się uroczystość inauguracji roku akademickiego 2012/13 w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Więcej…
 
Techniki wklęsłodrukowe – sympozjum w Urbino

Urbino-miniOd 14 do 26 września 2012 r. w Międzynarodowym Centrum Grafiki Artystycznej KAUS w Urbino (Włochy) odbywało się sympozjum graficzne „Łódzka szkoła grafiki – techniki wklęsłodrukowe – tradycja i eksperyment w procesie dydaktycznym”.

Więcej…
 
Katedra Ubioru na seminarium naukowym

seminarium-mini27 i 28 września 2012 r. Katedra Ubioru ASP w Łodzi uczestniczyła w IX edycji seminarium „Szwalnia – tylko dla profesjonalistów”, która odbyła się w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym Międzynarodowych Targów Łódzkich. Podczas imprezy Katedra zaprezentowała w formie wystawy wyniki badań pracy statutowej „Analiza porównawcza wpływu zmian parametrów konstrukcyjnych na wygląd i funkcjonalność kołnierzy w konfekcji damskiej pod kątem zmian wyglądu wynikających ze zmian parametrów technicznych zastosowanych do realizacji tkanin”.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

Strona 94 z 143
English (United Kingdom)