Filename: miniatura.jpg
  • plakat
    Filename: plakat_1000.jpg

Wystawa „Silento*” jest prezentacją fragmentu dorobku artystycznego trojga artystów, którzy łączą w swojej twórczości technikę sitodruku oraz druku lentikularnego. Ekspozycja, która otworzy się 23 kwietnia 2024 r. w Galerii Print Studio 5 w warszawskiej ASP, zaprezentuje prace dr hab. Agata Stępień, prof. uczelni, dra Piotra Skowrona oraz dra Damiana Idzikowskiego, nauczycieli akademickich Instytutu Grafiki Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Wartością Łódzkiej Szkoły Sitodruku jest harmonijne współistnienie tradycyjnych wartości i nowatorskich rozwiązań, twórcze korzystanie z klasycznych metod dla wyrażania współczesnych idei oraz rozbudowywanie technicznych nowości.

Agata Stępień – urodzona w 1969 roku w Łodzi. W latach 1992-1997 realizowała studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych W Łodzi). Dyplom w 1997 roku na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Tkaniny Dekoracyjnej prof. Krystyny Górskiej, w Pracowni Sitodruku prof. Andrzeja Smoczyńskiego i Pracowni Rysunku i Malarstwa prof. Tadeusza Śliwińskiego. Od 1997 roku pracownik dydaktyczny w macierzystej uczelni, na stanowisku asystentki prof. A. Smoczyńskiego w Pracowni Sitodruku. Od 2011 roku kieruje Pracownią Sitodruku. Stopień doktora habilitowanego uzyskała w 2011 roku.

Piotr Skowron – urodzony w 1984 roku. Łódzki grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, a od 2014 roku wykładowca na macierzystej uczelni w Pracowni Sitodruku dr hab. Agaty Stępień, prof. uczelni. W 2019 r. uzyskał stopień doktora. Tworzy w zakresie grafiki i rysunku – specjalizuje się w sitodruku. Nie ogranicza się tylko do tradycyjnych form druku i często eksploruje przestrzeń, tworząc obiekty graficzne. Eksperymenty z przestrzenią są ściśle związane z jego wcześniejszą edukacją, którą jest inżynieria. Komponuje prace, wykorzystując podstawowe środki artystycznego wyrazu – linie, płaszczyzny, kontrasty kolorów i faktur.

Damian Idzikowski urodzony w Łodzi. Jest absolwentem grafiki warsztatowej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, w 2019 uzyskał stopień doktora sztuk pięknych. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w macierzystej uczelni, w Pracowni Podstaw Grafiki Warsztatowej. Wypowiada się za pomocą klasycznych technik graficznych, jak również cyfrowych. Pomyłka jest pretekstem do szukania innej drogi – osiągnięcia celu, nierzadko przy użyciu niebanalnych środków. W ten sposób kształtuje własną indywidualność, wypowiadając się w różnych technikach wizualnych.

Wystawa Silento* czyli wystawa sitodruku
Galeria Print Studio 5
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
ul. Krakowskie Przedmieście 5

Wernisaż wystawy: 23.04.2024 r., godz. 16:00
Czas trwania wystawy: 23.04- 21.05.2024 r.