!menu-systemowe

Filename: Wystawa1.png

Pracownia Technologii Malarstwa ASP w Łodzi zaprasza na wystawę prac studentów i prowadzącego Pracownię dra hab. Grzegorza Kalinowskiego pod tytułem „Kopie mistrzów i ikony”.

Uczestnicy wystawy: dr hab.Grzegorz Kalinowski, Marlena Chodkowska, Oliwia Ciszek, Ireneusz Rolewski, Magdalena Skowrońska, Marta Kosiec, Sofiya Sharai, Szymon Sobczak, Marcelina Kilian, Daniel Gembus, Maria Lasmakova, Justyna Maksajda, Daria Iszczenko, Michał Czuba, Joanna Małkowska, Katarzyna Rakowska, Agnieszka Krzak, Magda Leśniak, Diana Lisowska, Wojciech Stachura, Hanna Bondarova, Radosław Madrak, Marcin Krężel, Maria Matras, Patrycja Sawicka, Małgorzata Batorska, Emilia Dawid, Oliwia langowska, Michał Jaszczak, Barbara Kędzierska, Aleksandra Paluszkiewicz, Emilia Markiewicz.

dr hab. Grzegorz Kalinowski - urodził się w 1962 roku w Łodzi. W latach 1982-1988 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki. Dyplom obronił w Pracowni Wklęsłodruku prof. Leszka Rózgi oraz w Pracowni Malarstwa prof. Juliusza Narzyńskiego. Od 1989 roku jest pracownikiem dydaktycznym ASP w Łodzi. Od 1998 roku jest adiunktem tej uczelni i prowadzi Pracownię Technologii Malarstwa na Wydziale Grafiki i Malarstwa. W latach 2008-2009 prowadził seminaria z rysunku i malarstwa w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. W latach 2006-2011 pełnił funkcję prezesa Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Artystów Plastyków. W latach 2006-2008 była opiekunem artystycznym w Piano Cafe and Gallery w Łodzi. Jest organizatorem i współorganizatorem wielu plenerów malarskich w kraju i za granicą, m.in. w Danii, Francji i na Słowacji. Był organizatorem i kuratorem Międzynarodowego Biennale Obrazu „Quadro – Art” w Łodzi. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i ponad stu kilkudziesięciu zbiorowych. W 2012 roku został uhonorowany Odznaczeniem Zasłużony Kulturze Polskiej – przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej.

Kurator wystawy: dr hab. Grzegorz Kalinowski

Autorzy identyfikacji wizualnej wystawy: Magdalena Krakowiak, Karol Regulski

Data i godzina wernisażu: 05.11.2023 r. godzina 16.30

Czas trwania wystawy: 01.11.2023-15.12.2023 r.

Galeria Krużganek - wejście A

Warszawa, ul. Dewajtis 3