!menu-systemowe

Filename: miniatura.jpg
  • plakat
    Filename: planat 1000.jpg

„Szkice mityczne” to fragment kolekcji prac inspirowanych kulturą człowieka, jego podaniami i wyobrażeniami. Obrazy są osobistą próbą poradzenia sobie z trwaniem w bezkresnym chaosie i czasie w którym jesteśmy uwikłani.

Marek Sak urodził się w 1960 roku w Tarnowie. W latach 1984-1989 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnej ASP) na Wydziale Grafiki. Dyplom uzyskał w 1989 roku w Pracowni Litografii pod kierunkiem prof. Jerzego Grabowskiego. Tytuł profesora otrzymał w 2015 roku. Obecnie kieruje Pracownią Działań Artystycznych dla Wnętrz i Krajobrazu w Instytucie Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Tworzy w zakresie grafiki, malarstwa i rzeźby oraz różnorodnych działań przestrzennych. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach muzealnych i prywatnych, są podziwiane na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Inspiracje prof. Marka Saka oscylują pomiędzy przyrodą i kulturą. Mimo, że obrazy i rzeźby przybierają abstrakcyjne formy, zawarte w nich treści można odczytać dzięki elementom symbolicznym.

Galeria „U Jaksy”, plac Kościuszki 3A w Miechowie

Wernisaż: 14 kwietnia 2023, godz. 18.30