Artykuły

Pionowy, biały prostokąt. Na górze, widoczna w polu kwadratu kompozycja, złożona z wielu stonowanych kolorystycznie elementów. Szarość w kształcie kanciastego „u” wydobywa się na plan pierwszy. Dotykając sobą górnej krawędzi grafiki, opada w dół i zatrzymuje poniżej środka przestrzeni obrazu. Geometrię każdego koloru  przełamują subtelne ślady, jakby powstałe od  naturalnego pociągnięcia pędzla.\nPoniżej grafiki czarny napis: Wystawa „Łódzkie duety”. Pod spodem niebieską czcionką: Galeria Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego, maj – lipiec 2021. Na dole widoczne logo Galerii IHU UŁ\n
    Filename: miniatura.jpg
  • plakat
    Filename: plakat.jpg

Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Łódzkie duety”, która prezentowana jest w Galerii Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego (Łódź, ul. Narutowicza 65). Ekspozycja składa się z prac czworga artystów – dwóch małżeństw. Grafiki autorstwa Elżbiety Dul-Ledwosińskiej i Mirosława Ledwosińskiego oraz Doroty Herbik i Marka Herbika można oglądać do końca lipca 2021 r.

Dwa łódzkie duety to absolwenci Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Łodzi (obecnie Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi). Ich działalność artystyczna choć w pewnych momentach zbliża się do siebie, w innych pozostaje całkowicie rozłączna. Z jednej strony wystawa potwierdza wspólne obszary artystycznych poszukiwań, a z drugiej prezentuje nieuniknione różnice i podziały. Stanowi konfrontację cech stylistycznych, poetyk, orientacji twórczych.

Zachęcamy do obejrzenia wypowiedzi gości wernisażu, który odbył się w czerwcu 2021 r.

Odwiedzających wystawę prosimy o zachowanie wymogów sanitarnych. Zainteresowanych przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z kurator wystawy, prof. Anetą Pawłowską (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).