Instytut Malarstwa i Rysunku

Urodził się w 1955 roku w Poniatowie. Studiował w latach 1979-1985 na Wydziale Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) w Łodzi. Dyplom z grafiki warsztatowej obronił w Pracowni Technik Litograficznych pod kierunkiem profesora Jerzego Grabowskiego i w Pracowni Malarstwa profesora Stanisława Fijałkowskiego w 1985 roku. Obecnie jest profesorem w Instytucie Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych ASP w Łodzi. Twórczość w zakresie grafiki, malarstwa i rysunku. Brał udział w wielu edycjach międzynarodowych cyklicznych wystaw grafiki: Łódź, Kraków, Katowice, Warszawa, Olsztyn, Jelenia Góra, Tczew, Toruń, Bietigheim-Bissingen, Cadaques, Girona, Saint-Louis, Tianjin, Seul. Jest kilkukrotnym laureatem Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego (1995, 2003, 2015) i Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego im. J. Gielniaka w Jeleniej Górze (1997, 2013), a także nagród międzynarodowych – główna nagroda w 39. edycji Mini Print International Cadaques w 2019 roku.