Filename: miniatura.jpg
    Filename: plakat.jpg
  • linkyt.txt
    Filename: linkyt.txt

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prezentującej prace uczestników międzynarodowego projektu „Walizka".

Wystawa jest prezentowana online w Galerii PIXEL ASP Łódź.

Kuratorem wystawy jest dr Robert Jundo

Projekt „Walizka”

Wiele lat temu zostałem właścicielem starej, drewnianej walizki. Nie wiem, do kogo należała, i nie wiem, ile lat służyła ludziom jako element podróży. Ale wiem, że przez ostatnie 15 lat przeleżała w mojej pracowni - pewnie czekając na pomysł, który narodził się w mojej głowie jakiś rok temu. W obecnych czasach zagrożenia COVID-19 słowo „podróż” zaczyna nabierać zupełnie innego znaczenia. Od wielu miesięcy żyjąc i tworząc w izolacji, stworzyliśmy wspólnie autonomiczną kolekcję prac dedykowanych tylko tej walizce, którą teraz wysyłamy w podróż. Prace i walizka stanowią nierozłączną całość. Pragnę, aby ten zestaw odwiedził każdego z Nas i został zaprezentowany w wybranych przez Was miejscach. Może być to galeria, mieszkanie, szkoła, uczelnia czy prywatna pracownia. Chcę też prosić Was wszystkich o pozostawienie na wieku walizki swojego znaku. Może to być naklejka, stempel lub inna forma działania plastycznego, która będzie indywidualnym śladem każdego z Nas. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do wspólnej artystycznej podróży.

Zbigniew Szot