Filename: 01.jpg

stacjonarne I stopnia

Nr sali:  228

Charakterystyka:

Pracownia Projektowania Bielizny i Ubioru Rekreacyjnego powstała w 2016 roku. W ramach zajęć studenci poznają procesy projektowe, rozwijają wrażliwość i kreatywność twórczą. Poszukują związków pomiędzy projektowaniem a nowoczesnymi technologiami wpływającymi na funkcjonalność i przeznaczenie produktu. Studenci nabierają zdolności legitymowania się znajomością zagadnień teoretycznych i praktycznych związanych z technikami wykorzystywanymi w warsztacie twórczym w obrębie projektowania bielizny i ubioru rekreacyjnego, jak również rozwijają umiejętność poszukiwania inspiracji i prezentowania decyzji projektowych.

W ramach działań pracowni studenci pogłębiają i rozwijają zdobytą wiedzę i umiejętności, rozwiązują konkretne problemy projektowe poprzedzone procesem analitycznym dotyczącym kwestii użytkowych i funkcjonalnych. Kształcenie w zakresie projektowania bielizny i stroju rekreacyjnego ma na celu rozbudzenie świadomości pracy ze specjalistycznymi materiałami z uwzględnieniem ich parametrów i innych właściwości. Celem studiów jest również kształtowanie umiejętności twórczego myślenia, analizy oraz umiejętności samodzielnego opracowywania koncepcji plastycznej bielizny i stroju rekreacyjnego w oparciu o wiedzę z zakresu anatomii ciała kobiecego, czy znajomości podstawowych zasad konstrukcji oraz modelownia.

Założeniem programu jest wskazanie studentowi odpowiednich możliwości wynikających z twórczego wykorzystania warsztatu projektowego, odpowiedniego przekazania treści i formy postawionego zagadnienia projektowego lub artystycznego.

Studenci podczas zajęć rozwijają osobowość twórczą, wykształcają umiejętności analizy formy bielizny i kostiumu rekreacyjnego pod kątem ich cech wizualnych i użytkowych, a następnie projektują poszczególne modele bielizny lub stroju rekreacyjnego z uwzględnieniem preferencji odbiorcy, kreując jednak własne rozwiązania plastyczne.

Kontakt: