Jednostki Międzywydziałowe

Filename: miniatura.jpg
  • plakat.jpg
    Filename: plakat.jpg

Miło nam poinformować, że czworo studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi – Aleksandra Sarna, Magdalena Radziszewska, Michał Czuba i Adrian Krupa – oraz doktorantka – Izabela Jurczyk otrzymali stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej. Nagrody zostały wręczone 10 grudnia 2018 w Zamku Królewskim w Warszawie.

Od wielu lat Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznaje studentom stypendia za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej. Laureat, by uzyskać stypendium, musi osiągnąć wysoką średnią ocen oraz mieć znaczące osiągnięcia artystyczne.

– Przyznawanie stypendiów ma na celu nie tylko wyróżnienie i uhonorowanie wybitnych studentów, ale również ma pomóc młodym artystom w realizacji projektów twórczych, w doskonaleniu warsztatu artystycznego np. w formie wzięcia udziału w kursie, warsztatach, wyjeździe na konkurs – podkreśliła podczas uroczystości wręczenia stypendiów wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!