• plakat
    Filename: plakat.jpg
    Filename: miniatura.jpg

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy malarstwa pedagogów, studentów i absolwentów Pracowni Działań Malarskich w Przestrzeni Publicznej Instytutu Malarstwa Wydziału Sztuk Pięknych – „ANTIDOTUM”. Ekspozycja będzie prezentowana w przestrzeni Zielone by Synergia (ul. Wólczańska 143, Łódź) od 8 do 30 listopada 2020 r.

Więcej o wystawie

Gdy z dnia na dzień świat stanął na głowie, a my straciliśmy grunt pod nogami, rzeczy oczywiste przybrały nieoczywiste formy, a sprawy najprostsze stały się nieosiągalne. Zrozumieliśmy, że świat, który znamy, nie został nam dany na zawsze.

Z racji zawodu (choć nie tylko, bo przecież to rzecz indywidualna) raczej jesteśmy empatyczni. Postrzegamy rzeczywistość przez pryzmat godzin spędzonych przy płótnie malarskim. Ono jest naszym powiernikiem, nauczycielem, ale przede wszystkim dobrym przyjacielem. To na nim zapisujemy historie z życia wzięte, świadomie lub nieświadomie przelewamy na nie nasze szczęścia lub lęki. To z nim potrafimy w milczeniu spędzić długie godziny. Mamy to szczęście, że niezależnie od czasu i miejsca, zawsze pod ręką mamy nasze ANTIDOTUM – płótno malarskie.

Czy jest lekiem na wszystko?

Chcemy, żeby tak było!

Zapraszamy na wystawę malarstwa „ANTIDOTUM”.

Chcemy się z Wami podzielić efektem naszej kilkumiesięcznej pracy.

W nietypowym czasie, ale przy dużym wsparciu Zielony by Synergia, korzystając z ich przestrzeni, montaż wystawy rozpoczynamy 8 listopada 2020 r. na ul. Wólczańskiej 143. Prace można oglądać do końca listopada 2020 roku.

Ze względu na sytuację epidemiczną nie organizujemy wernisażu.

Zażyjcie do naszego ANTIDOTUM.

Pomaga. Sprawdziliśmy to.

W wystawie biorą udział:

Anna Man
Joanna Cisek
Bartłomiej Flis
Irena Zieniewicz
Justyna Maksajda
Aleksandra Ignasiak
Zuzanna Malinowska
Izabela Magnuszewska
Magdalena Skowrońska

Wystawa odbywa się we współpracy z Zielone by Synergia i pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.