Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy grafik Marcina Surzyckiego, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wernisaż wystawy odbędzie się 28 listopada 2018 roku (środa) o godz. 13.00 w Galerii 144 Grafiki (III piętro w głównym budynku ASP w łodzi, ul. Wojska Polskiego 121). Wystawa potrwa do 15 stycznia 2019.

MARCIN SURZYCKI

Urodził się w 1963 roku w Poznaniu. W latach 1985-1989 studiował na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Dyplom zrealizował w Pracowni Wklęsłodruku pod kierunkiem prof. Andrzeja Pietscha. Obecnie prowadzi Pracownię Serigrafii na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie.

Brał udział w ponad 300 wystawach w Polsce, Europie, Japonii, USA, Korei, Chinach. Twórczość w dziedzinie grafiki warsztatowej i rysunku.

Od wielu lat zajmuje się opracowywaniem i poszukiwaniem nowych metod kształtowania obrazu graficznego. Posługuje się własnymi indywidualnymi odmianami technik wklęsłodrukowych – intaglio matryce piaskowe oraz druku płaskiego – serigrafia z drukiem z matryc przestrzennych. Prace w zbiorach muzealnych oraz kolekcjach w Polsce, Europie, Korei, USA, Japonii. W latach 2010/2013 był członkiem Zarządu Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie, obecnie członek komisji rewizyjnej SMTG 2016/2020.

Serdecznie zapraszamy!