Konkursy zewnętrzne

Filename: bytom_mural.jpg

W tym roku mija 770 lat od nadania Bytomiowi praw miejskich. Z tej okazji organizatorzy ogłaszają konkurs na stworzenie muralu, który ozdobi elewację kamienicy przy ul. Witczaka 42 i tym samym upamiętni jubileuszowe obchody.

Zadaniem artystów, którzy zdecydują się wziąć udział w konkursie jest stworzenie projektu graficznego muralu. Projekt powinien uwzględniać charakter przestrzeni i kontekst architektoniczny Śródmieścia. Wyłoniona w konkursie praca zostanie zrealizowana na południowej elewacji oficyny przy ul. Witczaka 42. Mural pokryje 148 mkw. ściany.

Tematyka prac powinna zatem nawiązywać zarówno do wyjątkowych, jubileuszowych okoliczności 770-lecia nadania praw miejskich Bytomiowi, jak i do warunków, wynikających z bezpośredniego otoczenia ściany kamienicy.

Artyści – amatorzy i profesjonaliści, studenci i absolwenci uczelni plastycznych z całej Polski powalczą o nagrodę w wysokości 10 tys. zł za stworzenie projektu muralu nawiązującego do jubileuszu. Najlepsze prace uwzględniające charakter przestrzeni i kontekst architektoniczny miejsca, powalczą w internetowym głosowaniu o możliwość realizacji na prawie 14-metrowej południowej elewacji oficyny przy ul. Witczaka 42.

Konkurs skierowany jest do pełnoletnich osób fizycznych i przedsiębiorców, mających doświadczenie w projektowaniu i realizacji murali, w szczególności do artystów plastyków, studentów lub absolwentów uczelni plastycznych. Nagrodą w konkursie jest 10 tys. zł oraz prawo do przeprowadzenia nadzoru autorskiego  podczas realizacji zwycięskiego projektu.

Prace konkursowe można zgłaszać do 26 kwietnia.

Wszelkie informacje dotyczące przebiegu konkursu (Regulamin wraz z załącznikami) znajdują się pod linkiem: